Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po nehodě museli hasiči zraněnou a zaklíněnou řidičku vystříhávat. Zasahovali i u dalších kolizí

  • Havířov,

Za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení museli hasiči vystříhávat řidičku osobního automobilu, která se v Havířově čelně srazila s protijedoucím vozem.

Nehoda se stala v pátek dopoledne na ulici 17. listopadu v prostoru přechodu pro chodce u křižovatky s ulicemi Junácká a Majakovského. 

K zásahu okamžitě vyjeli hasiči a záchranka. Policisté neprůjezdnou ulici uzavřeli. 

Z místa bylo odvezeno několik zraněných účastníků kolize. Jednu ženu, řidičku fordu, museli hasiči z auta vyprostit, protože měla zaklíněné nohy. Karosérii rozpínali hydraulickým zařízením, aby ženu po několika minutách vytáhli a předali zdravotníkům.

Okolnosti, za jakých ke střetu došlo, vyšetřuje policie. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1976) vozidla značky Škoda vyjížděl z komunikace označené jako vedlejší a nedal přednost po hlavní komunikaci zprava jedoucímu vozidlu značky Ford, které řídila žena (ročník 1966). Ford měl po nárazu dostat smyk a v protisměru se střetl s vozidlem značky Mazda, za jehož volantem seděla žena (ročník 1991). Provedenými dechovými zkouškami byla na místě vyloučena přítomnost alkoholu v dechu řidiče a mladší řidičky. U druhé ženy byl nařízen odběr krve, neboť byla se zraněními převezena do nemocnice. Dopravní policisté i nadále kompletují dokumentaci a informace k nehodě. Řidič je v této chvíli podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Policisté a strážníci usměrňovali po dobu nezbytně nutnou provoz, neboť frekventovaná komunikace 17. listopadu musela být uzavřena. Nyní je již průjezdná."

Různě vážných nehod se v Havířově a okolí stalo v pátek hned několik. V ulici na Kempách se na mostu přes řeku Lučinu srazila dvě osobní vozidla, když jedna řidička nedala přednost druhé. Obě vyvázly bez zranění. 

Jen o několik stovek metrů dál, v katastru Horních Bludovic, havaroval řidič, kterému sed pod vlivem 2,8 promile alkoholu zatáčka zdála rovnější, než ve skutečnosti je a s autem skončil v poli. 


V poledne se na Hlavní třídě v centru Havířova patrně v důsledku nepozornosti a nedodržení bezpečné vzdálenosti stala nehoda více vozidel a autobusu. Několik lidí utrpělo zranění lehčího charakteru. 

divácký snímek

divácký snímek

Soňa Štětínská, mluvčí Police ČR: "Dle dostupných informací měl řidič vozidla značky Škoda při spatření ženy s kočárkem zastavit před místem pro přecházení vozovky. Do Škody měla zezadu narazit řidička s vozidlem značky Toyota. Nedobrzdil ani řidič autobusu hromadné dopravy bez cestujících a žena za volantem automobilu značky Škoda. Policisté prozatím událost šetří jako tři dopravní nehody, kdy z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je podezřelý řidič autobusu a rovněž obě řidičky. Provedenými dechovými zkouškami byla na místě vyloučena přítomnost alkoholu v dechu u všech řidičů."

Jiný autobus měl nehodu na Dlouhé třídě v části Podlesí, kde do něj nabouralo osobní auto, jehož řidič měl o chvíli později z místa odjet. 
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků