Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělníci nechali v domě bez dozoru a větrání výkonný plynový teplomet. Kvůli zplodinám lidé zburcovali hasiče

  • Havířov,

Kvůli podezřelému zápachu šířícímu se domem v centru Havířova volali lidé v neděli večer hasiče. Jejich měřicí přístroje začaly okamžitě signalizovat zvýšené koncentrace zplodin.

Zásah se konal zhruba ve 23 hodin v domě ve Fibichově ulici na náměstí Republiky. Hasiči nejdříve prošli sklepní prostory, kde byla intenzita nejvyšší. Zdroj úniku však nenašli. Prostory vyvětrali a pokračovali v hledání zdroje. 

Ten našli po několika minutách, když je detektory přivedly k větracím otvorům prodejny, která v současnosti prochází rekonstrukcí na bankovní pobočku. 

Jak se ukázalo, dělníci nechali o víkendu v provozu výkonný propan-butanový teplomet. Zařízení nechali několik hodin bez dozoru a nezajistili ani řádné větrání. V důsledku vyčerpaného kyslíku v místnosti začalo postupně docházet ke zhoršování spalování a tvorbě jedovatých zplodin. Ventilátor teplometu zplodiny vháněl i do sklepních prostor domu, odkud se pak šířily i chodbami. 

Přestože nehrozilo bezprostřední riziko exploze, zvýšené koncentrace zplodin mohly u obyvatel domu způsobit přinejmenším malátnost. 

Hasiči se nedovolali na zodpovědné osoby, které by mohly na místě propan-butanový teplomet odstavit z provozu, proto za přítomnosti policistů prodejnu otevřeli a plyn zastavili sami. 

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Policisté v noci na pondělí asistovali při zásahu hasičů v centru Havířova, kdy bylo nutné otevřít nebytové prostory a zastavit tam plynové zařízení, u kterého docházelo k úniku zplodin." 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy