Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Památník obětem důlního neštěstí v Havířově bude přemístěn na centrální hřbitov

  • Havířov,

Z areálu bývalého Dolu Dukla v Havířově, kde se nyní nachází průmyslová zóna, byl odstraněn památník obětem důlního neštěstí, při kterém zemřelo 108 horníků. Pietní místo bude přesunuto na centrální hřbitov.

7. července roku 1961 se stala na Dole Dukla nehoda, za kterou zaplatilo svým životem 108 horníků. Tuto tragédii si každým rokem připomínají rodinní příslušníci, horníci i zástupci radnice u památníku. Během let se ale areál změnil v průmyslovou zónu a památník po dohodě i s horníky musí být přesunut.

Eduard Heczko, předseda Klubu přátel hornického muzea Havířov: "To přemístění bylo z důvodu toho, že vlastník pozemků v areálu Dukla Asental požádal o přemístění, protože chce toto území využít k další podnikatelské činnosti. Navíc bylo sděleno magistrátem města, že to přemístění zaplatí společnost Asental. Že došlo dnes k té realizaci, je vhodná doba, protože příští rok budeme slavit šedesáté výročí této tragédie a myslím si, že tento pietní akt bude v příštím roce na důstojném místě.”

Památník bude umístěn na centrálním hřbitově zde vedle staré smuteční síně.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Na počátku jsme vytipovali čtyři možné lokality, které by byly vhodné pro přemístění. A na základě diskuzí, konzultací ze všemi partnery, jsme nakonec vybrali jako nejvhodnější lokalitu hřbitova na Šumbarku."

Památník je nyní v dílně kameníka, který jej renovuje. Na nové místo by měl být instalován na konci října.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Karviná
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků