Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice přistupuje kvůli zvýšení bezpečnosti ke změně způsobu parkování

  • Havířov,

V letošním roce došlo k obnově povrchu parkovacích stání, a přitom také ke změně systému parkování na ulici Beethovenova a ulici Fibichova. Ke změně došlo zejména kvůli zvýšení bezpečnosti.

Řidiči v Beethovenově a Fibichově ulici si museli zvyknout, že při parkování už nemohou najet vozidlem předem, ale musí ukázat své couvací schopnosti. Ke změně systému parkování radnice přistoupila zejména z bezpečnostních důvodů.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Hlavním důvodem proč dochází k této změně je to, že při vyjíždění z parkovacího místa má řidič větší přehled o dopravní situaci a neohrožuje auta, která projíždějí za ním. Tím by mělo docházet k menšímu počtu kolizních situací. Tento systém není v Havířově novinkou. Už od roku 2007 podobná organizace dopravy funguje na ulici Na Nábřeží.”

Kde ještě plánujete tuto změnu organizace dopravy?

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: “Na doporučení BESIP je zvažovaná varianta najíždění v podobném systému také na Dlouhé třídě.”

Máte nějakou zpětnou vazbu od řidičů, zda jim to vyhovuje, jak si na to zvykají?

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: “Ohlasy samozřejmě sledujeme. Víme, že mohou být pozitivní i negativní. Samozřejmě lze předpokládat, že méně zdatní řidiči budou mít z počátku problém, ale je možné se to technicky doučit.”

Radnice ke změně přistoupila i na základě podnětů z řad samotných občanů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy