Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vytvořili ve dvou stacionářích covidové izolační jednotky

  • Havířov,

Havířov přizpůsobil dva denní stacionáře pro případné nakažené seniory, nebo klienty chráněného bydlení. O bezpříznakové pacienty by se starali pracovníci domova seniorů. Pokud by se zdravotní stav pacientů zhoršil, byli by přeloženi do zdravotnického zařízení.

Právě na těchto postelích budou moci ležet v případě potřeby infekční klienti domova seniorů, kteří nepotřebují hospitalizaci. Denní stacionář v Havířově se proměnil v karanténní jednotku.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: "S tím, že jsme se zamysleli nad tím tak, abychom vytvořili jakési soukromí mezi klienty.  Myslím, že je to připraveno po všech stránkách. Kapacita této záložní jednotky karantény je sedm, v krizi jsme schopni osm.”

24 hodinovou péči o pozitivní seniory budou zabezpečovat pracovníci domova seniorů.

Kateřina Kubicová, vedoucí sociálních zařízení a domácí zdravotní péče: "My jsme vytvořili zóny pro tyto klienty, kteří budou buď soběstační, nebo nesoběstační. S tím, že sestřičky a zaměstnanci mají vytvořenou jak čistou, tak špinavou zónu, aby se mohli někde převlékat."

Karanténní jednotku také pro klienty chráněného bydlení město vytvořilo i v druhém stacionáři na Lipové ulici.

Michaela Rosová, ředitelka Santé: "Vystěhovali jsme určité místnosti, které jsou vhodné, vydezinfikovali jsme místnosti, proběhl nákup lůžek pro klienty.”

V případě zhoršení stavu pacientů budou převezení do zdravotnického zařízení.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků