Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA nemusela propouštět a našla práci pro všechny své zaměstnance

  • Havířov,

Opatření platí pro všechny a i ADRA musela zavřít své sociální šatníky a obchůdky. Pro všechny zaměstnance ale našla náhradní práci tak, aby nepřišli o možnost si vydělat.

ADRA ve svých obchůdcích, ať už v Havířově, Karviné, nebo v Orlové, zaměstnává téměř třicet lidí. Organizace stála před rozhodnutím, zda zachová všechna pracovní místa.

Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů: "Nařízení vlády je prioritní, takže obchůdky jsou zavřené, sociální šatníky jsou zavřené. Na druhé straně máme veřejné služby, veřejně prospěšné práce. A ženy tady v tomto režimu potřebují peníze, potřebují práci. A tak jsme to vyřešili takovým způsobem, že dělají úklidy, máme sklady, takže dělají úklidy ve skladech. Máme bílé kontejnery, takže je co třídit a toho textilu je hodně."

Jednou z činností je i vaření polévek pro lidi bez domova.

Renáta Fajová, zaměstnanec ADRY Havířov: "V prvé řadě jsem ráda, že můžu pracovat, že nemám pozastaven pracovní proces. Snažíme se tady dělat alespoň nějakou údržbu tím, že vaříme polévky, tak pomáháme." 

Andrea Vojtašová, zaměstnanec ADRY Havířov: "Je to pro mě velice důležité, protože pracuji tady jako veřejná služba a tuto práci dělám ráda a baví mě to a ráda vařím pro lidi bez domova. Takže jsem ráda, že jsem prospěšná. Takhle mám nějaké peníze navíc, je to pro mě velká pomoc.”

Polévky ADRA tak jako v minulých letech vaří pro Armádu spásy.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků