Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA nemusela nikoho propustit. Zaměstnancům našla náhradní práci

  • Havířov,

Opatření platí pro všechny a i ADRA musela zavřít své sociální šatníky a obchůdky. Pro všechny zaměstnance ale našla náhradní práci tak, aby nepřišli o možnost si vydělat.

ADRA ve svých obchůdcích ať už v Havířově, Karviné, nebo v Orlové zaměstnává téměř třicet lidí. Organizace stála před rozhodnutím, zda zachová všechna pracovní místa.

Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů: “Bylo to těžké, protože jsme to museli všechno zvážit. Nařízení vlády je prioritní, takže obchůdky jsou zavřené, sociální šatníky jsou zavřené. Na druhé straně máme veřejné služby, veřejně prospěšné práce. A ženy tady v tomto režimu potřebují peníze, potřebují práci. A tak jsme to vyřešili takovým způsobem, že dělají úklidy, máme sklady, takže dělají úklidy ve skladech. Máme bílé kontejnery, takže je co třídit a toho textilu je hodně. Děláme dárečky na Mikuláše a věříme, že bude otevřeno už v té době. Takže ta náhradní práce se našla a všechny ženy, které jsou v našich obchůdcích a obchůdků máme sedm, mají náhradní práci a pracují.”

Jednou z činností je i vaření polévek pro lidi bez domova.

Renáta Fajová, zaměstnanec ADRY Havířov: “V prvé řadě jsem ráda, že můžu pracovat, že nemám pozastaven pracovní proces. Snažíme se tady dělat alespoň nějakou údržbu tím, že vaříme polévky, tak pomáháme. Jsem ráda, že alespoň takto funguje ADRA a byla bych ráda, kdyby tomu už byl konec.“

Andrea Vojtašová, zaměstnanec ADRY Havířov: “Je to pro mě velice důležité, protože pracuji tady jako veřejná služba a tuto práci dělám ráda a baví mě to a ráda vařím pro lidi bez domova. Takže jsem ráda, že jsem prospěšná. Takhle mám nějaké peníze navíc, je to pro mě velká pomoc.”
Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů: “Jsme rádi, že i v této době můžeme pomáhat svými polívkami a jsme rádi, že byli dárci, kteří na to přispěli, protože kdyby nebyly peníze, nemáme polévky, nemáme nic. Vděčíme také Slezské diakonii za spolupráci, protože díky ní můžeme z EU brát potraviny a ty jsou velmi kvalitní. Máme tam konzervy, máme tam hrách, čočku, fazole. Různé potraviny, které přidáváme do polévek a finančně nám to pomáhá.”

Polévky ADRA tak jako v minulých letech vaří pro Armádu spásy.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků