Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby v Havířově umožní registraci na očkování i v domovech s pečovatelskou službou

  • Havířov,

Už v pondělí se otevře velkokapacitní očkovací centrum v Havířově. I proto se Sociální služby rozhodly, že zřídí v domovech s pečovatelskou službou registrační místa. Rodinné příslušníky seniorů ale zajímá, zda budou nasazeny i mobilní týmy.

Paní Věra Hrbáčová žije v Domově s pečovatelskou službou v Havířově. Má už přes 80 let a rozhodla registrovat na očkování právě přímo v domově.

Věra Hrbáčová, klientka DPS Havířov: “Nejdříve jsem se rozhodla, že nepůjdu na žádné očkování, že jsem šikovná holka a nepotřebuji nic, ale během té doby, která trvá dlouho jsme si řekla, že přece jen půjdu a mám to tady blízko. Je to výborná věc tady.”

Sociální služby vytvořily registrační místa a to i pro veřejnost ve čtyřech DPS.

Barbora Benešová, sociální pracovnice pečovatelské služby: “Do této doby jsme pomáhali s registracemi telefonickou formou a chceme tímto způsobem ulehčit už existujícím kontaktním centrum, které jsou vybudovány v Magistrátu města Havířova a nemocnici v Havířově. Máme pět domů s pečovatelskou službou, nicméně kontaktní centra máme na ulici Mládežnická, Karvinská, Gen. Svobody a v domě s bezbariérovými byty na ulici Chrpová."

Registrační místa navštěvují lidé i s jinými dotazy, které se týkají očkování.

anketa, klientka Domova s pečovatelskou službou Havířov: “Já jsme přišla pro radu, jestli se můžu očkovat, protože mám zelený zákal a mám strach, abych neoslepla. Mám jen jedno oko. Já když jsem zjistila, že tu bude i poradenská služba, tak jsem přišla, za zeptání nic nedám.”
anketa: dcera klientky Domova s pečovatelskou službou Havířov: “Mě by zajímalo, jestli může být maminka očkovaná přímo tady v DPS, protože maminka se nemůže hýbat, čeká na operaci, že je obtížné ji dopravit. To by bylo úžasné, kdyby byla zřízená mobilní očkovací služba. To bych uvítala.”
Barbora Benešová, sociální pracovnice pečovatelské služby: “Samozřejmě my jsme v kontaktu nejen s pracovníky Magistrátu města Havířova, ale i jsme i pracovníky pečovatelské služby a jsme schopni pomoci lidem v těchto otázkách. Zjistit co a jak.”

V současné době ale národní očkovací strategie nepočítá s mobilními týmy, protože zdravotníků v nemocnicích je málo a jsou maximálně vytížení. Do budoucna se ale tato situace bude řešit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySlezské uzeniny, s.r.o. - všechny provozovny
Český Těšín
od 125 Kč/hod.

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty Horní Suchá
Horní Suchá
od 17 300 Kč/měsíc

Detail