Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z Havířova hledají lupiče, kteří přepadli večerky. Poznáte je na fotkách?

  • Havířov,

Zatím neznámého nebo neznámé lupiče by rádi odhalili policisté z Havířova. Pomoci jim v tom může i veřejnost, která by poznala pachatele tří přepadení večerek na záznamech z bezpečnostních kamer.

Nevítanou návštěvu zažili v březnu prodavači dvou prodejen, v jenom případě dokonce dvakrát. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Havířovští kriminalisté šetří všechny okolnosti přepadení večerek ve městě a pátrají po jejich pachatelích. Objasněním přepadení kriminalisté věnují zvýšenou pozornost, i když se prověřují jednotlivě. V prodejně na Dlouhé třídě v městské části Podlesí došlo k prvnímu útoku. Na začátku března po páté hodině odpoledne vstoupil do večerky zatím neznámý muž. Pod pohrůžkou násilí se dožadoval vydání peněz. Nakonec z prodejny odešel z několika tisíci a krabičkami cigaret."

Stejná prodejna zažila loupežné přepadení o několik dnů později. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Znovu neznámá osoba ohrožovala obsluhu. Zřejmě jiný neznámý pachatel po vstoupení do večerky se pod pohrůžkou násilí také dožadoval vydání peněz. S sebou si z večerky odnesl několik tisíc korun."

Policisté mají popis pachatelů, zatím se jim je však nedaří odhalit. Pomoci jim mohou svědci, kteří by poznali pachatele na snímcích z kamer, případně si v době přepadení všimli podezřelého dění v okolí prodejen. 

Mělo by se jednat o muže ve věku 30 až 40 let, oba hovořili plynně česky. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Obracíme se na širokou veřejnosti se žádostí o pomoc. Kriminalisté přivitají každou informaci, která by mohla pomoci muže ztotožnit. Skutky šetří por. Bc. Kubecki, lidé poznatky mohou volat na telefon 974 744 474. K dispozici je i bezplatná linka 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy