Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Retenční nádrže se fotbalistům v Havířově vyplatily, hrají a trénují na kvalitním trávníku

  • Havířov,

Městský fotbalový klub v Havířově si rozhodně nemůže stěžovat v těchto horkých dnech na nekvalitní trávník. Díky podzemním retenčním nádržím a vrtu mohou každý den zavlažovat obě hřiště. Kvalitu ocenil i ostravský Baník, který zde hrál o víkendu utkání.

I po dvou fotbalových utkáních vypadá trávník na Městském fotbalovém stadionu v Havířově takřka bezchybně. Vody mají totiž dostatek. Investovat do retenčních nádrží a vrtu se město rozhodlo před třemi lety kvůli útlumu těžby, protože z přívodu do šachty bral vodu na zavlažování i klub.

Miroslav Polak, vedoucí fotbalového stadionu MFK Havířov: "V těch retenčních nádržích dneska zadržujeme nějakých 130 kubíků vody. Podpůrné vrty, které se vytvořily, nám denně dávají 17 až 20 kubíků vody, což nám dostačuje na to, abychom zavlažovali jedno i druhé hřiště. Pokud by se nevybudovaly ty nádrže, tak bychom měli problém, protože bychom museli čerpat pitnou vodu."


Podobný problém zřejmě čeká i jiné obce v okolí Karvinska.

Bronislav Šimša, předseda MFK Havířov: “Já bych řekl, že tím, že šachty končí a s tou vodou bude problém, tak vím už od předsedy z Horní Suché, že tam už uvažují, jak to řešit. Už shánějí informace, jestli podobným způsobem jako my, protože je to dožene. Myslím si, že to hřiště, teď jsme tady měli Baník Ostrava v sobotu, tak si chválili kvalitu hřiště, je velmi dobrá."

Kvalitu trávníku udržovali na stadionu i v době covidu, přesto, že na hřišti nikdo nehrál ani netrénoval.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy