Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sezona na havířovském koupališti Jindřich je v plném proudu

  • Havířov,

Koupaliště Jindřich se v letošním roce otevřelo 5. června, kdy to dovolilo počasí. Doposud areál navštívilo přes 8,5 tisíce lidí. Hlavně v horkých dnech je koupaliště ideálním místem, kde se mohou lidé zchladit.

VIDEO: TV Polar
Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “My jsme spokojení, koupaliště funguje. Veškeré atrakce jsou v provozu, včetně skokanské věže a samozřejmě jsme trochu limitování covidem. Musíme dodržovat mimořádná opatření. To je věc, se kterou asi návštěvníci nejsou zcela spokojení, ale bohužel taková je doba.”

Pokud se stane, že člověk u sebe nemá potvrzení, nemá test. Jste na to připravení?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “My jsme nakoupili testy a pokud nemají žádný doklad o testování, můžeme poskytnout test a mohou si udělat samotest. Pokud budou v pořádku, tak je na letní koupaliště pustíme.”
anketa: “Já jsem očkovaná, takže mám certifikát a tady děvčata včera šla na antigenní testy, takže musela ukazovat, že mají negativní antigenní test.”

V areálu se dokončují práce na novém beachvolejbalovém hřišti, které už se zanedlouho otevře.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Bude to hřiště, kde budou tři kurty a předpokládáme, že otevřeme hřiště 21. července. Bude to osvětleno, bude to mít své samostatné zázemí. Sprchy i místo, kde se budou moci převléci. Jednak ho budou moci využívat návštěvníci koupaliště a i návštěvníci, kteří si přijdou pouze zahrát.”

Apeloval byste na návštěvníky, aby nenosili písek do bazénu?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Je to nepříjemné, ale budou tam sprchy a věřím, že budou dodržovat postupy, že po odehrání beachvolejbalu se osprchují a až poté půjdou do areálu koupaliště.”

Během letních prázdnin se na koupališti už tradičně koná triatlon. Bude tomu tak i v letošním roce?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Bude tomu i v letošním roce. Chystáme tu akci v srpnu a už se na ni těšíme. Těch akcí tady bude probíhat více a já bych zatím ještě neříkal podrobnosti. Lidé se je postupně dozvědí v médiích v Radničních listech, ale zajímavé je, že tady příští týden přijdou policejní potápěči, kteří tady budou provozovat výcvik v bazénu pod skokanskou věží. I taková akce tady proběhne.”

anketa: Přijela jsem z Orlové a do Havířova jezdím hlavně na koupaliště, protože je to tu fakt dobré.”

anketa: "My na tady to koupaliště chodíme už dlouho, ale teď jsme dva roky kvůli koronaviru nebyli. Dneska jsme tady v vnučkami, protože jsou tady u nás v Petřvaldě na chatce. Koupaliště se nám líbí, tady se to hodně zkvalitnilo.”

Spokojen se sezonou je prozatím i lékař Jindřich Dolanský, který má pod sebou všechny plavčíky. Díky obezřetnosti návštěvníků a profesionálním přístupu plavčíků, prozatím nedošlo v areálu k žádné závažné situaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry