Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé ve výzvě poznali ženu, která měla strčit dívku na kole pod autobus

  • Havířov,

Jen několik málo hodin stačilo k tomu, aby policisté věděli, kdo je žena zachycena palubní kamerou v autobuse havířovské městské dopravy, pod jehož kola měla strčit mladou cyklistku, když jí vadilo, že jede po chodníku. Pomohli lidé, kteří dotyčnou poznali.

K incidentu došlo v Havířově na Hlavní třídě poblíž kostela. V době, kdy velmi frekventovaná silnice procházela rekonstrukcí asfaltového povrchu, jela tři nezletilá děvčata na sdílených kolech po chodníku ve směru do centra města. V opačném směru šli lidé, kterým se chtěla děvčata na kolech vyhnout. Žena však kolem sebe měla nechat projet jen jednu z nich, zatímco do druhé strčila tak, že dívka z kola spadla do vozovky na autobus. Shodou okolností jel autobus vlivem husté dopravy v opravovaném úseku pomalu a duchapřítomný řidič stačil útok na cyklistku zaznamenat a zareagovat na něj rychlým zastavením a děvče neutrpělo žádné zranění.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Děkujeme veřejnosti za spolupráci. Díky zveřejnění došlo velmi rychle ke ztotožnění obou osob, kdy policisté v tuto chvíli již provádí procesní úkony. Žena měla 14. srpna 2021 v čase kolem 19. hodiny v Havířově na ulici Hlavní třída strčit do nezletilé dívky, která právě projížděla po chodníku na jízdním kole. Dívka z důvodu ataku neudržela rovnováhu a i s kolem spadla na právě projíždějící autobus MHD Havířov. Jen díky velkému štěstí se dívce nic vážného nestalo. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro pokus ublížení na zdraví."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy