Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci z Havířova se zapojili do střelecké soutěže

  • Havířov,

Už potřinácté se na karvinské střelnici uskutečnila střelecká soutěž pro příslušníky ozbrojených složek. O putovní pohár tady vedli souboj strážníci a policisté z různých měst naší republiky a nechyběly ani týmy z Havířova.

Na střelnici v Karviné se uskutečnil další ročník střelecké soutěže o putovní pohár primátora města určené pro příslušníky ozbrojených složek z různých měst, jako je Brno, Ostrava, Havířov, Přerov, Mikulov a další. I letos se účastníci utkali ve třech disciplínách zaměřené na manipulaci se zbraní, šikovnost, přesnost i rychlost.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Parkur je postavený tak, aby imitoval reálnou situaci, kde se strážník, střelec dostává pod tlak za prvé časem a za druhé figurami, které imitují rukojmí."
Lukáš Balicki, strážník MP Karviná: "Obsahují terče, které se používají při mezinárodní sportovní střelbě, a to jak terče, tak i neterče jako rukojmí. Za neterče jsou závodníci penalizováni a i když mají horší zásah v terči, tak jsou penalizováni také. Hodnotíme výsledný čas, za jak dlouho tu disciplínu zvládne ten závodník, plus ta penalizace se připočítá."

Martin Šafář, strážník MP Havířov: "Závodů se účastním každý rok, reprezentuji MP Havířov. Tato disciplína se mi povedla, snad to vydrží. Já osobně o tom moc nepřemýšlím. Mířím, střílím a snažím se mít pevnou ruku a dobrou mušku.

Střelecká soutěž dopadla i tentokrát nejlépe pro domácí, karvinští zvítězili nad druhým Rožnovem a třetí Českou Třebovou. Havířov skončil na sedmém a devátém místě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy