Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MFK Havířov a Baník Ostrava budou společně vychovávat mladé talenty

  • Havířov,

Fotbalový klub Baník Ostrava a Městský fotbalový klub Havířov vytvořili společný projekt Satelit. Smyslem je vychovávat mladou generaci a hledat nové talenty.

Na hřišti MFK Havířov se během dvou termínů vystřídalo více než 500 dětí z prvních tříd základních škol. A to díky projektu ostravské Baníku Satelit. Ne každý rodič dítěte, který má talent a chtěl by hrát fotbal, může jezdit do Ostravy. Proto klub navázal spolupráci s Havířovem. Trenéři společně formou hry prověřili sportovní dovednosti dětí a následně osloví rodiče těch talentovaných.

Bronislav Šimša, předseda MFK Havířov: “Spolupráce s tím klubem je o tom, že Baník by měl na našem hřišti MFK ročník, který se teď dělá nábor, to znamená sedmileté, pak další rok osmileté, pak devět až jedenáct. Potom ti jedenáctiletí z těch bude výběr ze satelitů na šoupalce v Ostravě, kde z toho udělají výběr a zůstávají už pod hlavičkou Baníku a ten zbytek zůstává v klubu. To znamená, že vlastně tím by se nám zvedla kvalita mládeže, protože na našem hřišti by trénovaly děti pod hlavičkou Baníku Ostrava. To znamená osmileté děti patnáct našich, patnáct Baníku těch nejšikovnějších a na konci by to mělo zvednout i kvalitu fotbalu v Havířově, protože ty tréninky by měly být na úrovni, kvalitní. My chceme v Havířově, aby jsme přihlásili žákovskou ligu a abychom postupně z mládeže mohli dostat něco do mužů, protože v dnešní době je to velký problém.”

Projekt už se osvědčil i v jiných městech.

Daniel Rygel, šéftrenér přípravkových kategorií FC Baník Ostrava: "Budeme tady mít baníkovské trenéry, kteří budou spolupracovat s trenéry z Havířova a prakticky paralelně budou vychovávat ty kategorie nejmenší a budou společně postupovat.”

Kde ještě jste takto navázali spolupráci v kraji?

Daniel Rygel, šéftrenér přípravkových kategorií FC Baník Ostrava: “Středisko máme ve Viganticích, další středisko funguje v Brušperku a začínáme úplně od těch nejmenších od těch školiček. Postupně by se měly v těchto střediscích děti dostat až do kategorie U11. Ty nejšikovnější děti budou vybrány do baníkovského střediska na ŽS J. Šoupala a ostatní děti buď zůstanou v daných střediscích, nebo doplní další kluby v lokalitě, kde trénují.”

Děti fotbalový trénink s trenéry hodně bavil.

anketa: “Je to super a chtěl bych tu hrát a jsou tu dobří trenéři."
anketa: “Já hraju už dávno a je to skvělé hrát."
anketa: “Chtěl jsem hrát za Baník, je to tu super. Chtěl bych být vybraný.”

Městský fotbalový klub už má ve školičce pro ty nejmenší zhruba 50 dětí. Byl by rád, kdyby z této společné náborové akce vzešlo alespoň další dvacet dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy