Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově prodlouží dětem podzimní prázdniny deset škol

  • Havířov,

Počet nakažených v kraji roste, a to i v Havířově. Nákaza se šíří také mezi dětmi na školách, zejména na druhém stupni. Ředitelé stáli před rozhodnutím, zda nechají žáky celý týden doma.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Ředitelé s přihlédnutím na to, jaká je aktuální situace na školách, někteří to využili, někteří budou mít výuku. Máme 17 základních škol. Z toho 10 budou mít toto volno, budou školy zavřené a 7 základních škol pojede v klasickém režimu.”

Jaká je situace na školách v Havířově? Jsou třídy v karanténě?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Samozřejmě jsou třídy v karanténě. Na některých školách je to po jedné třídě, nebo jsou současně třídy A B. Na některých školách máme více tříd. Nejvíce je problémová situace na ZŠ Moravské, kde je tuším pět tříd v karanténě nařízenou krajskou hygienickou stanicí. Na Žákovské se to už uklidňuje a pak jsou školy, kde je po jedné, nebo po dvou třídách, které jsou v karanténě. A právě tyto školy, kde měly problém, tak využívají těchto dnů volna, aby tu situaci napravili a aby se to tam uklidnilo a zlepšilo a doufejme, že to tak bude. Vesměs se jedná o třídy druhého stupně, u těch menších dětí to tak není, ale od té páté třídy do deváté je to akutní nejvíce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy