Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci s handicapem mohou využívat snoezelen terapie

  • Havířov,

Střední školu a Základní školu v Havířově - Šumbarku navštěvují děti se zdravotním či mentálním hendikepem. Pro jejich speciální výuku, ale také psychickou pohodu, škola vybudovala dvě terapeutické místnosti.

Veronika Majkútová, zástupkyně ředitele pro základní školu: “Jsou to místnosti, které se nazývají snoezelen a neslouží jen k terapiím, ale slouží i k výuce žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a smysl těchto místnosti je, že jsou tady pomůcky, které stimulují smysly žáků. Dá se v těch místnostech pracovat tak, že se buď cíleně těm žákům smyslové vjemy dodávají, to znamená, pouští se různá světýlka, jsou tady hmatové předměty, zvukové, máme tady projektory, a nebo se stou místností může pracovat tak, že se cíleně některé smysly jakoby vypnou. To znamená, že se třeba udělá tma, zacílí se světlo jen na obličej dítěte a dělá se sním logopedie. A to dítě neruší vjemy z venku. Soustředí se jen na svá ústa a vidí se v zrcadle.

Speciálně vybavené místnosti má škola už od počátku roku, kvůli opatřením je mohla začít využívat až nyní.

Lucie Grohová, učitelka: “Je to zase jiné prostředí, které přináší jiné podněty a děti to tady velmi baví a zajímá. Právě proto, že tady můžeme využívat všechny smysly. Hmat, čich, zrak, tak děti jsou tady velmi spokojené.”
anketa, žák: "Líbí se mi to tady strašně moc. Co tady děláte? "Učíme se."

Jedna z místností slouží i pro děti s těžkými zdravotními problémy. I malý stimul například v podobě světýlek, je může udělat šťastnými.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy