Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NTC stolního tenisu v Havířově trénuje evropská špička mládeže

  • Havířov,

Národní tréninkové centrum stolního tenisu v Havířově patří k těm nejlepším v Evropě. I proto Evropská federace podpořila pořádání výběrových kempů právě zde. Do centra se sjely týmy z osmi zemí.

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu na Šumbarku v současné době trénuje evropská špička mládeže. Představa nového centra se tak naplnila.

Nikolas Endal, manažer SKST Baník Havířov: “Evropská federace stolního tenisu si vybrala naši halu pro pořádání těchto výběrových kempů. Takže jsme velmi rádi, že tady můžeme přivítat tento týden nejlepší hráče kategorie do 17 let. Máme tady osm zemí, dohromady nějakých 28 hráčů. Mají dvou až tří fázový trénink, mají kondiční přípravu, využívají zázemí našeho bazénu, regenerace. Přišli si tady zlepšit tréninkové podmínky. Všichni hráči přijeli se svými osobními trenéry. Takže zároveň je to takové sdílení a výměna zkušeností všech trenérů a hráčů z celé Evropy.

Podmínky a zázemí si pochvalovaly všechny výpravy.

Saša Dragaš, trenér slovenské výpravy a reprezentační trenér Černé hory: “Toto je nejlepší centrum minimálně v Evropě. A to minimálně bych chtěl vypíchnout, protože kompletní zázemí tady je, ubytování, strava, jsou tady podmínky na regeneraci. Vleze se tady hodně stolů a jsou tu příjemní lidé. Je to tu nejlepší. Cestuji po Evropě a tohle jsem ještě neviděl. Je mi jen líto, že nás není ještě více. Věřím, že v budoucnu, až pomine pandemie, tak nás bude o mnoho více." 

Centrum už jedná s evropskou federací o spolupráci na příští rok. Potvrzeno je již také pořádání světového poháru, který se bude konat v červnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy