Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběrné dvory bývají v Havířově přetížené, proto město otevře další

  • Havířov,

Dva sběrné dvory v Havířově jsou natolik využívané, že někdy dochází i k jejich přetížení. Proto radnice hledala možnosti, jak kapacitu navýšit. Nakonec se rozhodla pro vybudování zcela nového sběrného dvora.

Město o velikosti Havířova by ideálně potřebovalo až pět sběrných dvorů. V současné době má dva. Radnice před časem odkoupila od soukromého vlastníka areál v Selské ulici, kde se nacházela sběrna druhotných surovin, kterou nyní předělává na třetí dvůr.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Již dlouhodobě jsme přemýšleli nad koncepcí rozdělení sběrných dvorů do jednotlivých městských částí tak, aby lidé nemuseli jezdit přes celý Havířov s odpadem, ale aby si našli ten svůj, který je jim nejblíže.”

Nyní v areálu probíhají stavební úpravy. Sběrný dvůr by se měl otevřít po novém roce.

Václav Zyder, náměstek Technických služeb Havířov: "Takže by se už nemuselo stávat, že v neděli odpoledne budou mít sběrné dvory plné kontejnery, není je kam vyvážet, protože skládky a zařízení v neděli nefungují a my jsme nuceni předčasně ty dvory uzavřít, nebo omezujeme lidem to, co tam mohou odvézt.”

Havířov za třídění odpadu získal i prestižní cenu.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: “Získali jsme za cenu za to, že jsme se stali skokanem roku ve sběru elektroodpadu, kdy jsme oproti roku 2019 navýšili sběr vysloužilého elektrozařízení o 47 % u měst nad 40 tisíc obyvatel."

Přesto, že lidé sběrné dvory využívají, u kontejnerů se stále objevují i černé skládky. Město věří, že díky novému sběrnému dvoru v centru města se tento problém podaří utlumit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy