Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se chystá otevřít třetí sběrný dvůr, kapacita stávajících už nestačí

  • Havířov,

Dva sběrné dvory v Havířově jsou natolik využívané, že někdy dochází i k jejich přetížení. Proto radnice hledala možnosti, jak kapacitu navýšit. Nakonec se rozhodla pro vybudování zcela nového sběrného dvora.

Město o velikosti Havířova by ideálně potřebovalo až pět sběrných dvorů. V současné době má dva. Radnice před časem odkoupila od soukromého vlastníka areál, kde se nacházela sběrna druhotných surovin na ulici Selské, kterou nyní předělává na třetí dvůr.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Již dlouhodobě jsme přemýšleli nad koncepcí rozdělení sběrných dvorů do jednotlivých městských částí tak, aby lidé nemuseli jezdit přes celý Havířov s odpadem, ale aby si našli ten svůj, který je jim nejblíže. A bývalá sběrna, která byla dlouho nevyužívaná, proto byla jedna z nejvhodnějších.”

Nyní v areálu probíhají stavební úpravy. Sběrný dvůr by se měl otevřít na počátku příštího roku.

Václav Zyder, náměstek Technických služeb Havířov: “Nový sběrný dvůr má jednak zvýšit kapacitu množství možností uložení odpadu na území města Havířova do sběrných dvorů od občanů, takže by se už nemuselo stávat, že v neděli odpoledne budou sběrné dvory plné. Kontejnery není kam vyvážet, protože skládky a zařízení v neděli nefungují a my jsme nuceni předčasně ty dvory uzavřít, nebo omezujeme lidem to, co tam mohou odvést. Tímto se nám kapacita zvýší.”

Technické služby budou muset vyřešit i nový vjezd do areálu.

Václav Zyder, náměstek Technických služeb Havířov: ”Vjezd do toho areálu byl řešen opravdu nešťastně přímo z křižovatky a nepřehledné zatáčky. V rámci toho projektu ten vjezd na to místo budeme rušit a vjezd do areálu bude přesunut od ulice Selské od spodní části areálu pivovaru. Sběrný dvůr má nějaké zákonné požadavky, které musí splňovat. Zejména co se týče životního prostředí. To znamená, co se týče zpevněných povrchů, různých záchytných nádrží atd. My jsme na to měli projektovou dokumentaci, stavební povolení a teď probíhají stavební úpravy tak, aby ten sběrný dvůr splňoval všechny legislativní i na dnešní dobu standardizované požadavky. Sběrný dvůr chceme udělat v co nejmodernějším stylu pro občany. Doufám, že se to bude líbit, až ho otevřeme.”Přesto, že lidé sběrné dvory využívají, u kontejnerů se stále objevují i černé skládky. Město věří, že díky novému sběrnému dvoru v centru města se tento problém podaří utlumit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy