Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid pronikl opět do domova seniorů v Havířově, klienti díky očkování nemají příznaky nemoci

  • Havířov,

Covid po více než roce opět pronikl do domova seniorů v Havířově. Jelikož jsou téměř všichni klienti proočkovaní, nemají vůbec žádné příznaky onemocnění a prozatím nemusel být nikdo ani hospitalizován v nemocnici.

I přes veškerá opatření pronikla nákaza do střediska Helios. V současné době je pozitivních 16 klientů a 8 zaměstnanců. Že se v domově nákaza šíří, vedení netušilo. Přišlo se na to, až když měl nenaočkovaný zaměstnanec zdravotní potíže.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Následně jsem nařídil plošné testování všech zaměstnanců a klientů střediska Helios. Musím říct, že naštěstí všichni klienti, kteří vyšli pozitivní, jsou očkovaní a tudíž jsme neměli šanci zjistit jejich pozitivitu dřív, protože jsou bezpříznakoví. Nemají zvýšené teploty, nejsou dušní. .Jsou to všechno klienti chodící, kteří se setkali ve společných prostorách a takto si předali infekci covida.”

Na jaře minulého roku, tedy v době, kdy ještě nebyli všichni senioři naočkovaní, většina nakažených klientů skončila v nemocnici a bohužel docházelo i k úmrtím.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Musím se hluboce sklánět před lidmi, kteří vyvinuli vakcínu a očkují hlavně tu seniorskou skupinu obyvatel, protože ani jeden z klientů neskončil v nemocnici. Ani jeden ze zaměstnanců neskončil v nemocnici, protože z těch osmi pozitivních zaměstnanců jsou dva neočkovaní a šest je jich očkovaných.”

Nákaza u zaměstnance se prokázala i na druhém středisku Luna. I tam nyní dojde k testování všech klientů a pracovníků.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Při takto masivním šíření koronavirové nákazy v zařízení, nemám jinou možnost než striktně zakázat návštěvy na středisku Helios. Na středisku Luna jsou tyto návštěvy omezeny, protože tam máme také výskyt koronaviru, ale je to jen u zaměstnanců, kteří jsou samozřejmě mimo pracovní proces, ale nemám tam ještě plošně otestované všechny zaměstnance a klienty, k čemuž jsem už vydal pokyn. Nicméně tam je podstatně více lidí, takže ono to bude chvíli trvat. Tímto žádám příbuzné o pochopení i klientů střediska Luna i klientů střediska Helios.”

Nicméně domov nebrání rodinným příslušníků, aby si svého seniora, který bude negativní, vzali na určitý čas domů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy