Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově začala demolice bývalé ZŠ Mánesova, v areálu vznikne ledová plocha i parkoviště

  • Havířov,

V Havířově by se měl postavit nový sportovní areál. První krok byl zahájen. Soukromý investor začal s demolicí bývalé Základní školy Mánesova. Projekt počítá i s vybudováním nových parkovacích stání.

Těžká technika najela do areálu bývalé Základní školy Mánesova v Havířově. Osud celého komplexu je zpečetěn. Jde k zemi. Místo chátrající školy má vzniknout sportovní hala s ledovou plochou. Zároveň radnice investuje přes patnáct milionů korun do vybudování velkého parkoviště, které v lokalitě chybí.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Nebude to jediné parkoviště v této lokalitě. Má tady vzniknout soukromým investorem, kterému zastupitelstvo odprodalo bývalou budovy Mánesky a jak vidíme, už jde dolů, tak bude mít také ještě parkovací plochy a měl by tady vzniknout druhý zimní stadion. Mně se ten projekt celý líbí, protože je to spojení soukromých peněz s těmi obecními."

Město by chtělo parkoviště dodělat v co nejkratším čase.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Kdyby počasí bylo dobré a vydrželo do prosince, tak by se teoreticky mohlo podařit, že v prosinci již by bylo hotovo. Ale uvidíme, jak nás počasí pustí.”

Do konce roku by chtěl také investor dokončit demolici bývalé školy. Stavba druhé ledové plochy se bude odvíjet od získání dotace.

Petr Malíř, investor a jednatel HC Wolves Český Těšín: “Čekáme na otevření dotačního titulu z Národní sportovní agentury, což má být důležitou součástí financování té výstavby, ale ten dotační titul není ještě otevřený.”

Pokud investor získá dotaci, samotná výstavba by mohla začít v příštím roce a trvat by měla devět měsíců. Otevření areálu se plánuje pro sezonu 2023 - 2024.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy