Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o očkování v Havířově roste, stejně ale i počet hospitalizací

  • Havířov,

Tak jako jiná očkovací centra v kraji, tak i v Havířově začíná být o vakcinaci větší zájem. Nápor nemocnice čeká v prosinci. Bohužel, ale i ve vztahu k hospitalizacím. Nadále platí, že na jednotkách intenzivní péče leží v těžkém stavu převážně neočkovaní. V nemocnici už pomáhá i armáda.

Zhoršená epidemická situace a přísné restrikce. To je důvod, proč se zvedá zájem o očkování. V havířovském očkovacím centru je dnes nahlášeno nějakých 450 lidí na očkování, převažují zatím třetí dávky.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "V případě, že prodloužíme dobu až na 12 hodin a zavedeme třeba soboty, případně neděle, když bude velký tlak, tak se dostáváme na čísla, která jsme průměrně dělali ve sportovní hale. Těch 600, 700 jsme schopni zvládnout tady u nás.”
anketa: "Rozhodoval jsem se dodnes a v podstatě zvítězilo to, že česká vláda omezuje veřejný život, kulturu, restaurace a ten hlavní problém je pro mne práce. Já potřebuji jezdit na služebky do zahraničí.”
anketa: “Nerozhodovala jsem se dlouho, protože mám astma. Pro mne je chřipka, nebo větší nachlazení problém.”

V nemocnici se léčí na 70 covidových pacientů a nemocnice ví, že počet bude narůstat.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Narůstá počet jak standardních hospitalizací, tak těch těžkých na JIP. Dnes mám v reportu deset lidí s opravdu těžkým průběhem. Čím víc budeme potřebovat JIP, čím víc budeme potřebovat anesteziology a intenzivisty, tak tím méně můžeme operovat ty odkladné výkony.”

Zdravotníkům od pondělí na covidových odděleních pomáhá už i armáda. Prozatím se jedná o šest vojáků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail