Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tenisové kluby v Havířově trénují v nových halách za více než padesát milionů korun

  • Havířov,

V Havířově jsou v provozu další dvě nové tenisové haly. Jedna na Šumbarku a druhá v Životicích. Výstavba vyšla na více než padesát milionů korun. Klubům přispěla nemalou částkou i radnice.

Tenisový klub Havířov a Tennis Hill Havířov mohou konečně říct, že mají dostatek možností pro trénování své početné členské základny. Oba kluby otevřely nové haly.

Petr Špok, prezident TK Havířov: “V podstatě už je v plném nasazení. Od těch 12 začínáme s tréninky do těch 20 hodin. Soboty, neděle od příštího víkendu až do konce března máme vyhrazené pro celostátní turnaje mládeže.”

Nová hala na Tennis Hill má dva kurty. V minulosti kvůli nedostatku kapacity museli hráči a trenéři dojíždět za tréninky právě na Šumbark.

Jiří Vavříček, předseda Tennis Hill Havířov: "Pro nás to je velká pomoc. My máme teď v zimě pět tenisových dvorců, což je pro nás dostatečné. Máme teď kapacitu, že nemusíme nikde jezdit jinde, aby měly děti kde hrát.”

Obě haly mohly být postaveny díky dotaci Ministerstva školství a podpoře radnice. Ta klubům přispěla přes 12 milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Je to super a hlavně tady na Šumbarku jsou součástí v podstatě Šumbark arény. Vzniká nám tady unikátní projekt ne jen v rámci MSK, ale v rámci celé ČR. Ten sportovní komplex, na který navazuje fotbalové hřiště, Národní centrum stolního tenisu, je unikátní."

Oba kluby věří, že díky větším možnostem trénování, se zvýší kvalita hráčů na turnajích.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail