Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stánkaři do poslední chvíle věřili, že jim vánoční trhy nezruší

  • Havířov,

Co s tím zbožím budeme dělat? Kdo nám zaplatí ztráty? Tyto otázky si nyní pokládají prodejci na vánočních trzích. Pochopení pro vládní rozhodnutí o zrušení venkovního prodeje nemají.

Ve čtvrtek odpoledne začali v Havířově prodejci vybalovat své zboží na vánoční trhy. O jejich osudu právě v tuto dobu rozhodovala vláda. Do nákupu zboží a produktů investovali stánkaři obrovské peníze. Do poslední chvíle věřili, že k uzavření nedojde.

anketa: “To je to nejhorší, protože musíte dopředu objednat zboží a to je zboží, které nevydrží trvanlivé. Když to zruší, tak nevím, co s tím budu dělat.”

Pokud ano, měl byste proto pochopení a jakou kompenzaci byste uvítal od státu?

anketa: “Pochopení bych proto neměl, když je to ve venkovních prostorách. Když lidé mohou do obchodů a tady venku se lidé rozprostřou, tak pro to pochopení nemám."
anketa: “My jsme naočkovaní stánkaři. My s tím nemáme problém. Věříme tomu, že vánoční trhy budou. Protože lidi nadávali, jak to loni nebylo.”

Co by pro vás znamenalo, kdyby řekli, že se to ruší?

anketa: “Asi zkrachujeme už. Protože celý rok je to špatné. Obrovské ztráty pro nás.”
anketa: “Vybalujeme, takže věříme, že to bude.”
anketa: “Zbytečná práce, to hlavně. Celkově ztráty, ono je to zboží, které se musí dopředu připravit. To není, že to leží doma.”

Vánoční trhy měly v Havířově začít právě v pátek. Na náměstí však už stojí jen zavřené stánky. Město je ale odvážet nebude.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail