Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitelé vybraných organizací jsou pro povinné očkování zaměstnanců

  • Havířov,

Zejména obrovský tlak na nemocnice vyústil k názoru ministerstva zavést povinné očkování lidí nad 60 let a vybraných profesních skupin. Kromě zdravotníků, pracovníků v sociálních službách se má nařízení týkat také strážníků, nebo dobrovolných hasičů.

Ministerstvo zdravotnictví se tento týden chystá vydat vyhlášku o povinném očkování vybraných profesních skupin. Mnozí ředitelé zejména v sociálních zařízeních to chápou a nemyslí si, že by tímto krokem došlo k hromadnému odlivu zaměstnanců.

Milan Černý, ředitel SSmH: “Myslím si, že to tak nebude, protože opravdu se zaměstnanci hovoříme o těchto věcech a ty dopady, jaké to má ten covid, oni to vidí. Pokud bychom měli kategorizovat vůbec povinné očkování, umím si to představit.”

K povinnému očkování se přiklání nejen ředitel havířovských Sociálních služeb, ale také ředitel Domova seniorů, nemocnice, nebo Městské policie, kde mají proočkovanost přes 80%.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Já osobně bych se za proočkování všech strážníků přimlouval, protože ta práce je náročná v terénu a hodně se týká i lidí, kteří jsou nakažení. Co se týká toho, jak budou reagovat strážníci, kteří odmítají očkování, nevím. Nejsem schopen předvídat jejich reakci.”

Určité procento nenaočkovaných má i sbor dobrovolných hasičů.

Emanuel Došlík, velitel SDH Havířov-Město: “V případě, pokud by ve vyhlášce bylo jasně dané, že tito členové se nemohou účastnit výjezdu, tak je bohužel budeme muset postavit mimo výjezd.”

Vyjádření neočkovaných pracovníků, kterých se má vyhláška týkat, se nám nepodařilo získat. Na kameru se prozatím nechtějí příliš vyjadřovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy