Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský klub Maniak aerobik uspořádal opět sbírku Krabice pro děti

  • Havířov,

Ne každá rodina má dostatek peněz na nákup vánočních dárků. Pracovníci z odboru sociálních věcí v Havířově a zejména pak z OSPODu to ví nejlépe. Budou to právě oni, kteří děti obdarují ze sbírky Krabice pro děti, do které se zapojily sportovní kluby.

Maniak aerobik uspořádal už počtvrté akci Krabice pro děti. Spřízněné duše dostaly za úkol vložit do krabice libovolný dárek, zabalit ho a jen napsat, zda je určený pro dívku, či chlapce. Všechny dárky pod stromeček jsou nyní na odboru sociálních věcí.

Ivana Hlubínková Kožmínová, vedoucí Maniak aerobik Havířov: "My jsme oslovili lidi, kteří už loni na to a předloni dobře slyšeli. To znamená především děti od nás z fitka a z klubu, ženy, které tam chodí cvičit, rodiče a protože máme dobré zkušenosti i s ostatními sportovními kluby, tak letos se zapojily ve velkém. Pokud vím, tak jsou tam knihy, jsou tam hračky, je tam i nějaké oblečení a pro větší slečny paráda, bych řekla, aby měly radost i ony."

Dárky půjdou konkrétním rodinám, které osloví OSPOD.

Ivana Lišková, referentka OSPOD: "Putují pro děti, pro sociálně potřebné děti, které jsme vytipovali na našem oddělení. Pozveme je s maminkami tady, nebo maminky přijdou samy a dají si je pod stromeček u nich v domácnosti.”

Tato akce se nekoná poprvé. Jaké jsou reakce těch rodin, které to nemají v životě jednoduché?

Ivana Lišková, referentka OSPOD: “Jsou velmi pozitivní, máme zpětné vazby. Jsou to kolikrát jediné dárečky, které tam mají.”

Pracovníci OSPODu v rámci cílené terénní sociální práci zaznamenávají, že musí pomáhat stále více dětem a jejich rodinám.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail