Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zajíci ničí stromy v životických sadech, myslivci vyrazili na speciální hon

  • Havířov,

Havířovští myslivci v sobotu vyrazili na speciální hon do životických sadů na zajíce, kteří pěstiteli ničí ovocné stromy. Nejdříve ale nimrody zkontrolovali policisté.

Kontrolou zbraní a dechovou zkouškou začal havířovským myslivcům jejich druhý hon.

Miroslav Juřička, vrchní inspektor OSZBM PČR Karviná: "Kontrolujeme na takových honech zejména bezpečnost pořádku se zajištěním takového honu. Je třeba zkontrolovat doklady, které musí mít ze zákona o zbraních, ale i zákona o myslivosti a samozřejmě, zda při manipulaci nošení zbraně nejsou ovlivněni alkoholem, nebo jinou návykovou látkou.”

Myslivci měli vše v pořádku a po nástupu, kde se kladl důraz zejména na bezpečnost, vyrazili do životických sadů. Zaměřili se především na zajíce, kteří ničí ovocné stromy.

Daniel Varga, hospodář mysliveckého sdružení: "Životické sady obnovily většinu stromků, dali do toho velké úsilí a mnoho peněz a mají velké škody způsobené zajícem polním. Z toho důvodu jsem měl jednání s šéfem sadů, že i když tu lovíme průběžně, což máme tady výjimku, o kterou žádal majitel sadů na magistrátu, tak děláme společný hon na zajíce. Můžeme tady lovit i individuálně i v noci, kdy ti zajíci tady jsou v noci, ale uděláme společný hon přes den, protože minulý rok jsme prošli okolní lesy kolem sadů, výsledek byl strašně slabý. Takže teď projdeme sady a uvidíme, kolik tady toho bude. Prostě musíme snížit stavy, alespoň o něco.”

První hon měli myslivci v okolí řeky Lučiny. Celkem mají naplánovány tři.

Václav Přeček, předseda Mysliveckého sdružení Havířov: "Začínali jsme u koupaliště v Havířově pod městem samotným a šlo se kolem Lučiny. Lovili jsme kačeny, kačena se loví pouze do konce listopadu. Takže jsme lovili před koncem listopadu, lovili jsme bažanta a lovili jsme zajíce. Ulovili jsme 15 kačen, pět zajíců a pouze tři kohouty bažanty. Nic světoborného to nebylo."

V posledních letech zvěře v přírodě kolem města ubývá a myslivci nepředpokládají, že by se trend změnil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail