Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maniak aerobik Havířov uspořádal opět sbírku Krabice pro děti

  • Havířov,

Ne každá rodina má dostatek peněz na nákup vánočních dárků. Pracovníci z odboru sociálních věcí v Havířově a zejména pak z OSPODu to ví nejlépe. Budou to právě oni, kteří děti obdarují ze sbírky Krabice pro děti, do které se zapojily sportovní kluby.

Maniak aerobik uspořádal už počtvrté akci Krabice pro děti. Spřízněné duše dostaly za úkol vložit do krabice libovolný dárek, zabalit ho a jen napsat, zda je určený pro dívku, či chlapce. Všechny dárky pod stromeček jsou nyní na odboru sociálních věcí.

Ivana Hlubínková Kožmínová, vedoucí Maniak aerobik Havířov: "My jsme oslovili lidi, kteří už loni na to a předloni dobře slyšeli. To znamená především děti od nás z fitka a z klubu, ženy, které tam chodí cvičit, rodiče a protože máme dobré zkušenosti i s ostatními sportovními kluby, tak letos se zapojily ve velkém. Například Limit donesl velké množství a ještě pojedu pro jednu várku na ZŠ Mládežnickou. Ti lidé prostě dělají radost rádi, dělá jim to dobře. Pokud vím, tak jsou tam knihy, jsou tam hračky, je tam i nějaké oblečení a pro větší slečny paráda, bych řekla, aby měly radost i ony."

Když se podíváte nyní kolem sebe, co na to říkáte? Jak jste spokojená s tím množstvím?

Ivana Hlubínková Kožmínová, vedoucí Maniak aerobik Havířov: “Kdyby to nebylo do kamery, tak si utřu slzu. Jsem strašně ráda, protože jde vidět, že lidé nemyslí jen na sebe. Je to pěkné a letos jsme udělali takovou novou sbírku přes rok a to bylo knihy pro děti a zapojili se do toho také. Takže já jsem ráda, že nemyslí na děti jen o Vánocích, ale celý rok. Jsem ráda, že dámy s OSPOD, paní náměstkyně a lidi kolem toto podporují, protože já si myslím, že doba není moc dobrá.”

Dárky půjdou konkrétním rodinám, které osloví OSPOD.

Ivana Lišková, referentka OSPOD: "Putují pro děti, pro sociálně potřebné děti, které jsme vytipovali na našem oddělení. Pozveme je s maminkami tady, nebo maminky přijdou samy a dají si je pod stromeček u nich v domácnosti.”

Tato akce se nekoná poprvé. Jaké jsou reakce těch rodin, které to nemají v životě jednoduché?

Ivana Lišková, referentka OSPOD: “Jsou velmi pozitivní, máme zpětné vazby. Maminky jsou rády, potom nám tady chodí během ledna a říkají, že děti byly rády pod stromečkem, že se jim to líbilo. Jsou to kolikrát jediné dárečky, které tam mají.”

Pracovníci OSPODu v rámci cílené terénní sociální práci zaznamenávají, že musí pomáhat stále více dětem a jejich rodinám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy