Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 32. ročník prestižní vzpěračské soutěže TOP 12

  • Havířov,

Sportovní klub vzpírání Baník Havířov uspořádal již 32. ročník soutěže v nadhozu TOP 12. Sport je v Česku stále více oblíbený i mezi ženami, které mají na soutěži už své stabilní místo.

Prestižní vzpěračská soutěž v nadhozu TOP 12 je vždy vyvrcholením sezony. V letošním roce však ti úplně nejlepší závodníci jsou nyní na MS v Uzbekistánu. Kvalitních vzpěračů je však nejen v Česku hodně.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "Takže máme pět Čechů, jednoho Slováka a šest holek z Česka, které budou závodit. Mělo by to být vyrovnané, holky jsou nejlepší v republice. Největší favoritkou je tady Ruska Elizaveta, která je z Jekatěrinburgu a patří v Česku mezi top a studuje vysokou školu v Brně.”
Elizaveta Zelentsova, závodnice: "V Česku třikrát, čtyřikrát jsem vyhrála mistrovství ČR. Třikrát v družstvech a čtyřikrát v jednotlivcích. Na mistrovství Ruska jsem byla pátá. Tady jsem poprvé na té soutěži, doufám, že bude zábava a mám v plánu to vyhrát, narovinu.”

Závodnice nakonec poslala nad hlavu sto kilogramů a tím si opravdu zajistila první místo. Mezi muži kraloval Martin Štreichl z Horní Suché, který nadhodil 175 kg.

Martin Štreichl, závodník: “Jsem rád, jako to celé dopadlo ty závody. Čekal jsem větší konkurenci, myslel jsem, že budeme více bojovat s kluky a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo a jsem za to rád.” 
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy