Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odvolací soud zpřísnil trest členovi ochranky, který zavinil smrt hokejového fanouška v Havířově

  • Havířov,

Výrazného zpřísnění trestu se u Vrchního soudu v Olomouci dočkal David Slonka, který jakožto člen ostrahy udeřil opilého fanouška. Ten záhy zemřel v nemocnici na rozsáhlé krvácení do mozku. Ostravský krajský soud vloni muži původně vyměřil tříletý podmíněný trest. Odvolací soud ale nyní vyhověl žalobci a trest zvýšil na pět let ve vězení.

K incidentu došlo v říjnu 2019 při hokejovém utkání mezi Havířovem a Frýdkem-Místkem. Kotel domácích měl na starosti právě David Slonka, kterému za zády přeběhl tento fanda do sektorů pro hostující příznivce. Nechtěl odejít a tak ho vyvedl. 

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Tím ta věc měla skončit, nicméně obžalovaný se cítil být vnitřně dotčen invektivy, urážkami v důsledku čehož ho jednou silně udeřil rukou tak, že poškozený, který byl v tu dobu značně opilý upadl a tímto útokem mu bylo přivezeno zranění hlavy. Ta smrt je podle našeho názoru v jasné příčinné souvislosti právě s útokem, který vedl obžalovaný.” 

Obžalovaný se hájil tím, že šlo o nešťastnou náhodu. Tvrdil, že se mu ulevilo, když fanoušek nabyl vědomí, protože mu nechtěl ublížit. Že byl muž při vědomí, potvrdil tenkrát po zásahu i mluvčí záchranářů. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Posádka rychlé záchranné pomoci ošetřovala 41letého po pádu na hlavu. Muž měl být dle svědků krátce v bezvědomí. V době zásahu posádky však reagoval a z podezřením na poranění mozku jej tým transportoval na centrální příjem havířovské nemocnice.” 

Slonka ještě večer prý volal do nemocnice. Ráno, když se dozvěděl, že muž zemřel, zhroutil se, začal pít a prošel i léčbou. Fanoušek byl značně opilý. Naměřili mu čtyři promile alkoholu při váze 55 kilo. Obžalovaný, který je sportovec a připravoval se na závody v trojboji vážil 110 kg.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy