Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se chystá pomoci sportovním klubům s jejich projekty

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově jsou připraveni podpořit sportovní organizace v jejich plánovaných projektech, na které se snaží získat dotace. O které konkrétně jde, řekl radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Sportovní kluby se chtějí rozvíjet, k tomu ale potřebují peníze. Proto se snaží na projekty získat dotace z Národní sportovní agentury, či kraje. Pomocnou ruku opět nabídne i město.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "V současné době zastupitelé už dopředu deklarovali, že jsou připraveni podílet se na spolufinancování projektu TJ Slovan Havířov, který má podanou žádost u NSA na vybudování fotbalového hřiště s umělou trávou. Dále blízko k podané žádosti, nebo už mají podanou, mají také ragbisté, kteří by rádi vybudovali budovu v areálu ragbyového hřiště, která by sloužila jako zázemí pro ragbisty, ale také jako kulturní vstup na případné Havířovské slavnosti. Dalším subjektem, který má podanou žádost u NSA je TJ Dolní Datyně, která chce také zvelebit svůj fotbalový areál a naposledy zastupitelé schvalovali připravenost podpořit projektovou dokumentaci sportovnímu klubu vzpírání, který touží zrekonstruovat původní budovu vedle víceúčelové haly.”

Zastupitelé takto podpořili už v minulosti například výstavbu Národního tenisového centra, které je jedním z největších v Evropě, nebo areál TJ Slovan a nemalou částkou město přispělo i na výstavbu tenisových hal.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "Ten další úspěšný model, který je zatím v běhu, a který by měli obyvatelé brzy pocítit, je výstavba druhé ledové plochy, která jede přesně v tom modelu PPP, kdy to hlavní břemeno nese soukromý subjekt. Všechny aktivity, které město chce v rámci sportu realizovat na svém území je popsané v plánu rozvoje sportu na roky 2018 až 2025. Z něj pak vychází konkrétní akční plány. My jsme ve fázi, kdy únorové zastupitelstvo bude schvalovat jak monitoring akčního plánu za rok 2021, kde se ukazuje, že téměř 90 % vytyčených cílů se nám povedlo zrealizovat. A také bude zastupitelstvo schvalovat akční plány 2022 - 2023. A v něm mimo jiné by měla být i obsažena snaha nových majitelů atletického areálu vedle našeho stánku na Slavii, snaha zpřístupnit ten areál veřejnosti, sportovní klubům a nějakým způsobem jej revitalizovat.”

V plánu je i vybudování parkourového hřiště z dotace nadace ČEZ, které by se mělo nacházet na ulici Na Nábřeží v blízkosti workoutové hřiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLukáš Konkolski
Karviná
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ASTERIX - středisko volného času Havířov, příspěvková organizace - pracoviště Havířov
Havířov
od 31 290 do 36 130 Kč/měsíc

Detail

Sesterská Agentura Doma, s.r.o. Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail