Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy testují všechny žáky i učitele bez ohledu na očkování, to zabere více času

  • Havířov,

Testování na školách po svátcích je časově více náročné. Antigenní test se provádí dvakrát týdně všem žákům i zaměstnancům bez ohledu na očkování, nebo prodělání nemoci. Při pozitivním výsledku se mění i režim ve třídách.

Žáci se po vánočních svátcích vrátili do tříd a opět na ně čekalo testování. Větší práci s organizací však mají ředitelé škol, pro které platí nová pravidla. Po dobu dvou týdnů se děti budou testovat vždy v pondělí a ve čtvrtek, a to včetně těch naočkovaných, nebo po prodělání covidu.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína, Havířov: "Budeme muset posunout to testování asi dopředu před vyučování, protože teď i díky tomu, že se netestovaly děti očkované, nebo po prodělané nemoci, jsme to stíhali na začátku hodiny, ale teď už to budeme muset vymyslet tak, abychom to stihli ještě před tou první hodinou.”

Pokud test odhalí pozitivitu v pondělí, dítě jde domů a třída se učí v běžném provozu. Při čtvrtečním testování se pravidla mění.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína, Havířov: "Děti zůstávají ve škole, ale přecházejí do toho systému, že pokud to pozitivní dítě zachycené nedonese negativní PCR test, tak se děti testují antigenními testy každý den. Plus musí dodržovat hygienická pravidla. To znamená vymezíme jim toaletu, budou muset nosit ochranu dýchacích cest.”

Další novinkou je, že se musí testovat i všichni učitelé. I ti musí chodit nyní do školy dříve.

Čestmír Slíva, učitel, ZŠ F. Hrubína, Havířov: "Osobně s tím problém nemám. Víme, že i očkovaní mohou přenášet. Spíše se dívám na to, jestli ty testy jsou účinné a zda mají ten záchyt, který očekáváme.”K testování jednou týdně se všechny školy vrátí od 17. ledna.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail