Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Posilovací dávku mohou dostat všichni nad 18 let

Havířov |

Očkovací centrum v havířovské nemocnici zvládá každý den uspokojit všechny zájemce o vakcínu. Od tohoto týdne si mohou přijít pro posilovací dávku také lidé starší 18 let. Prozatím ale mezi mladými zájem není příliš velký.

V úterý se očkovací centra otevřela už pro všechny věkové skupiny. Na větší nápor lidí z kategorie 18+ byli připraveni i v Havířově.

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “18+ bylo spuštěno 4. ledna a za ty dva dny za 4. a 5. nás navštívilo jenom osm zájemců, kteří přišli na třetí posilující dávku. Ten zájem zatím není tak velký. Je možné, že ta osvěta ještě není silná, že osmnáctiletí mohou přijít po pátém měsíci a dneska máme objednáno pouze tři zájemce.”

Tak jako ve zbytku kraje, je zájem o první dávky poměrně malý. Denně se zde naočkuje zhruba do třiceti zájemců. Naopak o bustrovací dávku je poměrně velký.

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “Denně odbavujeme v průměru 550 lidí, ale jsou dny, kdy odbavíme i přes 600 lidí. Takže kapacita je naplněná. V pátek očkujeme převážně děti 12 až 15 let a ten průměr je první dávky kolem těch 30 až 40. Záleží, jaké je období. Před Vánocemi byl menší z důvodů prázdnin.”

V současné době se mohou očkovat také malé děti 5 až 11 let. Ty očkujete kde a za jakých podmínek a je zájem?

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “Ano, je zájem. Očkujeme 5 až 11 kategorii. Očkujeme ji na dětské ambulanci, ne tady u nás a očkujeme každý pátek. Zájem je 30 až 40 dětí na očkování v ten daný den. Pomalu se to navyšuje, ale záleží také na kalendáři. Kalendáře jsou plné na celý měsíc, takže ten zájem je tak akorát v mezích těch dětí.”

Ministr zdravotnictví v posledních dnech několikrát uvedl, že každý kdo chce vakcínu, může přijít kamkoliv bez objednání.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “V tuto chvíli nám nepřišli žádné oficiální pokyny. Takže vyčkáváme. Jakmile nám přijdou, tak je budeme plně respektovat a podřídíme se jim. Ale zatím nemáme v ruce nic, čeho bychom se měli chytit. Naše nové očkovací centrum, které jsme přesunuli ze sportovní haly, má kapacitu přes 650 očkovanců, ale celkově ten prostor je daleko menší. Takže ve chvíli, kdy se vytvoří fronta, tak ti lidé musí stát venku a mnohdy to není komfortní z důvodu počasí. Takže by bylo asi lepší prozatím pokud to půjde a pokud nebudeme mít jiné pokyny, neustále respektovat to, že se budou rezervovat přes rezervační systém Reservatic.”

Stejný názor na věc má i krajská nemocnice v Karviné. I zde kvůli plynulosti prozatím upřednostňují objednávání přes rezervační systém.

Nahlásit chybu


K tématu

Havířov je dalším screeningovým mamografickým centrem

16. prosince 2025 16:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Dobrá zpráva pro ženy, havířovská nemocnice se stala screeningovým mamografickým centrem

16. prosince 2025 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Charitativní florbalový turnaj složek IZS pro havířovskou nemocnici

14. října 2025 10:13 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se uskutečnil charitativní florbalový turnaj složený z týmu hasičů, policistů a vojáků. Tyto složky se rozhodly pomoci nemocnici. Součástí byl i doprovodný program pro studenty.


Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

Včera 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

Včera 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

Včera 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

Včera 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

Včera 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Architekti představili projekt proměny parku M. Horákové. Veřejné projednání se konalo v MAPPA

25. června 2026 12:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Městském ateliéru prostorového plánování a architektury se uskutečnilo veřejné projednání návrhu na přeměnu ostravského sadu Dr. Milady Horákové. Bude se kácet i sadit, stavět i bourat a důležitá je také návaznost na koncertní sál VOX.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

Včera 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

25. června 2026 16:24 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Na jejím vzniku pracovali i odsouzení. Věznice v Ostravě-Heřmanicích otevřela kapli Naděje

25. června 2026 11:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Věznice v Ostravě-Heřmanicích má nové duchovní zázemí. Slavnostně se zde otevřela kaple, která dostala jméno Naděje. Na jejím vzniku se podíleli i samotní odsouzení.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Dnes 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Havířovští předškoláci zúročili měsíce gymnastické průpravy

Včera 11:29 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov dlouhodobě podporuje sportování dětí už od útlého věku. Jedním z projektů je gymnastická průprava v mateřských školách, díky níž si předškoláci osvojují základy pohybu, obratnosti a koordinace.

Akademie Asterixu byla oslavou talentu a kreativity

Včera 8:37 | Havířov | Bára Kelnerová

Středisko volného času Asterix patří k největším organizátorům volnočasových aktivit ve městě. Do kroužků dochází už přes tisíc dětí. Školní rok Asterix zakončil akademii pro veřejnost.

Havířov podporuje sport už od mateřských škol, děti mají gymnastickou průpravu

25. června 2026 10:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov dlouhodobě podporuje sportování dětí už od útlého věku. Jedním z projektů je gymnastická průprava v mateřských školách, díky níž si předškoláci osvojují základy pohybu, obratnosti a koordinace.

Mladí fotbalisté v Horní Suché oslavili vítěznou sezonu

25. června 2026 10:17 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Fotbal v Horní Suché letos slaví 95 let své historie. Součástí jubilejních oslav byl také turnaj mladších žáků, který nabídl nejen napínavé zápasy, ale stal se i slavnostní tečkou za úspěšnou sezonou domácího týmu U13, vítěze okresního přeboru.

MS nemocnice Havířov zavedla novou aplikaci

24. června 2026 17:30 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Posilovací dávku mohou dostat všichni nad 18 let
Vydáno 9. ledna 2022 9:44, Havířov, Bára Kelnerová
Očkovací centrum v havířovské nemocnici zvládá každý den uspokojit všechny zájemce o vakcínu. Od tohoto týdne si mohou přijít pro posilovací dávku také lidé starší 18 let. Prozatím ale mezi mladými zájem není příliš velký.

V úterý se očkovací centra otevřela už pro všechny věkové skupiny. Na větší nápor lidí z kategorie 18+ byli připraveni i v Havířově.

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “18+ bylo spuštěno 4. ledna a za ty dva dny za 4. a 5. nás navštívilo jenom osm zájemců, kteří přišli na třetí posilující dávku. Ten zájem zatím není tak velký. Je možné, že ta osvěta ještě není silná, že osmnáctiletí mohou přijít po pátém měsíci a dneska máme objednáno pouze tři zájemce.”

Tak jako ve zbytku kraje, je zájem o první dávky poměrně malý. Denně se zde naočkuje zhruba do třiceti zájemců. Naopak o bustrovací dávku je poměrně velký.

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “Denně odbavujeme v průměru 550 lidí, ale jsou dny, kdy odbavíme i přes 600 lidí. Takže kapacita je naplněná. V pátek očkujeme převážně děti 12 až 15 let a ten průměr je první dávky kolem těch 30 až 40. Záleží, jaké je období. Před Vánocemi byl menší z důvodů prázdnin.”

V současné době se mohou očkovat také malé děti 5 až 11 let. Ty očkujete kde a za jakých podmínek a je zájem?

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “Ano, je zájem. Očkujeme 5 až 11 kategorii. Očkujeme ji na dětské ambulanci, ne tady u nás a očkujeme každý pátek. Zájem je 30 až 40 dětí na očkování v ten daný den. Pomalu se to navyšuje, ale záleží také na kalendáři. Kalendáře jsou plné na celý měsíc, takže ten zájem je tak akorát v mezích těch dětí.”

Ministr zdravotnictví v posledních dnech několikrát uvedl, že každý kdo chce vakcínu, může přijít kamkoliv bez objednání.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “V tuto chvíli nám nepřišli žádné oficiální pokyny. Takže vyčkáváme. Jakmile nám přijdou, tak je budeme plně respektovat a podřídíme se jim. Ale zatím nemáme v ruce nic, čeho bychom se měli chytit. Naše nové očkovací centrum, které jsme přesunuli ze sportovní haly, má kapacitu přes 650 očkovanců, ale celkově ten prostor je daleko menší. Takže ve chvíli, kdy se vytvoří fronta, tak ti lidé musí stát venku a mnohdy to není komfortní z důvodu počasí. Takže by bylo asi lepší prozatím pokud to půjde a pokud nebudeme mít jiné pokyny, neustále respektovat to, že se budou rezervovat přes rezervační systém Reservatic.”

Stejný názor na věc má i krajská nemocnice v Karviné. I zde kvůli plynulosti prozatím upřednostňují objednávání přes rezervační systém.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000029302/posilovaci-davku-mohou-dostat-vsichni-nad-18-let