Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domovy seniorů v celém kraji přistupují opět k zákazům návštěv

  • Havířov,

Domovy seniorů se i na doporučení hejtmana opět zavírají pro návštěvy. Ředitelé doufají, že opatření bude trvat jen pár týdnů. Uvědomují si, že kontakt seniorů s rodinnými příslušníky, je velice důležitý.

Počet pozitivních případů variantou omikron stále stoupá. Přesto, že tento typ viru zřejmě není tak nebezpečný, seniorům může ale ublížit i lehčí forma chřipky. Proto domovy opět vyhlašují zákazy návštěv. Stejně tak i v Havířově.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Předpokládám, že tento zákaz bude trvat dva až tři týdny. Záleží, jak se bude ta vlna omikronu chovat. Je to nepříjemné i z obou stran i pro nás."

Maminku paní Vlčkové zrovna budou stěhovat a pro rodinu to bude náročné.

Ivana Vlčková, dcera klientky domova: "Chápu, že senioři musí být chráněni v epidemii. Takže v tu dobu, kdy ji nebudu moct navštívit po přestěhování, to pro ni bude ještě větší stres."

Veškeré sociální služby mohou sice v případě nedostatku zaměstnanců nařídit pracovní karanténu, ředitel domova věří, že k tomu nedojde.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Ta pracovní karanténa je trochu sporná, co se týká těchto odvětví hlavně organizačně.  Pokud se nedostaneme do kritické situace, která by vyžadovala takové mezní řešení, tak tuto karanténu využívat nebudeme.”

Vláda ještě nerozhodla, jak to bude s povinným očkováním u vybraných skupin a lidí nad 60 let. Přitom termín, od kdy má toto nařízení platit, se blíží. Do prvního března musí mít zaměstnanci aplikovány obě dávky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy