Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice vydala pro nastávající rodiče brožuru, těhotné ženy to vítají

  • Havířov,

Nemocnice pro nastávající rodiče vydala brožuru s veškerými informacemi o těhotenství, porodu i péči o novorozence. Pro publikaci se rozhodla z důvodu, že v době covidu nemohou být realizovány komentované prohlídky oddělení.

Nemocnice pravidelně pořádala dny otevřených dveří pro nastávající rodiče, o které byl vždy velký zájem. Nastávající maminky si mohly prohlédnout porodní sály, boxy a hlavně získaly cenné informace od zdravotníků. V době covidu se ale setkání nemohou konat. Ucelené informace nyní nemocnice vydala v brožuře.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Pracoval na ní celý tým lidí, ať už to jsou zástupci gynekologicko-porodního oddělení, dětského oddělení, ale také lékárny, laktační poradkyně, duly, které tady pouštíme na sály. Takže je to něco troufám si říct unikátního a je to takový souhrn základních informací, které by maminka měla vědět, když jde do porodnice, co všechno ji čeká.”

V brožuře rodiče naleznou i informace v péči o narozené dítě.

Ivona Mikulenková, vrchní sestra dětského oddělení: “Informace o miminku a péči o miminko bezprostředně po porodu a potom i následně doma jsou velice důležité v této brožuře. Klademe důraz na kontakt kůže na kůži, což úzce souvisí s podporou kojení a to je pro nás stěžejní.”
anketa: “Mají to moc hezké, vypadá to dobře. Pro prvorodičky určitě perfektní manuál a pro mne, jako druhorodičku, také super. Ráda si to přečtu, moc hezky vytvořené.”
anketa: “Je to úplně super, protože všechny informace si hledám na internetu sama a určitě je dobrá tato brožura.”

Brožury budou pro nastávající rodiče k dispozici na odděleních a také v rezervační kanceláři. Nemocnice se bude snažit publikaci distribuovat také do ordinací gynekologů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy