Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov přivítal další malé občany města

  • Havířov,

V obřadní síni na Zámku v Havířově se konalo tradiční vítání občánků. Rodiče byli rádi, že i v této době mohli zažít krásný den.

Vítání občánků je velkou událostí. Bohužel děti si to sice pamatovat nebudou, o to víc ale utkví slavnostní den rodičům či prarodičům, kteří jim jednou o tom budou vyprávět. Přesto, že doba není ještě příznivá, v neděli v obřadní síni přivítali další malé Havířovany.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Vítáme občánky už po dlouhá léta, je to tradice v Havířově a vždy malí občánci, kteří se narodí tak do roku dítěte, ale teď s tím covidem je to trochu komplikovanější, protože dotahujeme třeba miminka, která už se měla vítat loni a jsou letos. Máme to moc pěkné, chyběly dnes děti ze základních škol, protože ony se střídají u vítání občánků. Vždy škola udělá nějaký program kulturní, ale vzhledem ke covidové době bohužel nemohly přijít. Ale máme tady živou hudbu, stejně tak i na svatbách a dává to tomu určitou šťávu, tomu slavnostnímu obřadu. Já myslím, že rodiče si to tady užívají, že jsou rádi. A i když je neděle a trochu jim to ukrojí z volného dne, tak jsou rádi, že mohou přijít a podělit se o tu radost, kterou mají doma s námi a my jsme rádi také, že je máme tady a že je můžeme přivítat.”
anketa: “Tak já jsem ráda, my jsme se přistěhovali před půl rokem, takže jsme čerstvými občany Havířova a hned takové uvítání, takže jsme moc rádi. Bylo to moc hezké, překvapilo mně to i s tou hudbou a se vším. Nádhera.”
anketa: “Já si myslím, že to dělám hlavně pro rodinu, protože babičky z toho mají velký zážitek. Tak, jako já jsem dojatá, že tady mohu přivítat svou druhou dceru. Určitě nádherný zážitek pro nás všechny. Je to Nelinka, za 14 dní oslavíme čtvrtý měsíc spolu a bohužel v této covidové situaci nejdeme nikde takhle jakoby ven, ale máme oslavu u nás doma, kde si na její počest dáme něco dobrého.”
anketa: “3,13 Bylo to hezké, jsme spokojení. Teď to doma oslavíme s nejbližší rodinou. Je to mé první dítě, vozíme, hrajeme si.”

V loňském roce se v havířovské nemocnici narodil rekordní počet dětí a trend nadále pokračuje. Radnice věří, že zájem o přivítání nových občánků opět stoupne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

KMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail