Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Restaurace Radnice se snaží, aby bylo jídlo dostupné zejména pro seniory

  • Havířov,

Zvýšení minimální mzdy, drahé potraviny, pohonné hmoty i energie. S tím vším se musí vyrovnat i Restaurace Radnice, která vaří stovky porcí jídel denně. Značnou část klientely tvoří senioři. Společnost se bude snažit, aby jídla byla dostupná.

Restaurace Radnice vaří stovky porcí jídel denně. Ať už pro organizace, jako jsou Technické služby, sociální služby, vaří a dováží stravu také běžným občanům, kdy velkou část tvoří senioři. Už na konci roku musela organizace upravit ceny. Nejen Inflace žene veškeré vstupní náklady stále výše.

Iveta Kočí Palkovská, jdenatelka společnosti Restaurace Radnice: “Bylo navýšení minimálních mezd, které se dotýká i odvodů, navýšení energií, ať už to je elektřina, plyn, voda. To s sebou nese navýšení služeb a vstupních surovin. Taky obalový materiál, krabičky, do toho musíme počítat také pohonné hmoty. To vše se promítá nejen v gastro provozu a my na to ve společnosti musíme také vydělat, takže museli jsme na to také reagovat.”

Vaříte také pro sociální služby, vaříte pro seniory. Budete se nějakým způsobem snažit během roku, aby pro ně to jídlo bylo dostupné?

Iveta Kočí Palkovská, jdenatelka společnosti Restaurace Radnice: “Ano, my se o to snažíme. V podstatě, co se týče sociálních služeb, tak jednáme. Tam určitě nám pomáhá město. Takže máme úmluvu, aby se to těch koncových klientů nedotklo a přesto, abychom dosáhli na ty kompenzace, co se týče navýšení energií a toho skokového navýšení. A co se týká našich klientů, jako takových, tak se také snažíme. My jsme na to museli reagovat, takže ty ceny jsme zvedli od začátku toho roku a uvidíme, jak se ta politika bude vyvíjet dále. Budeme se i do budoucna snažit zachovat jedno jídlo z toho výběru tak, aby bylo cenově dostupné třeba i pro ty seniory.”


Říká se, že když potřebuje nějaká společnost ušetřit, tak dokáže ušetřit především na mzdových nákladech. Nehrozí, že byste museli propouštět?

Iveta Kočí Palkovská, jdenatelka společnosti Restaurace Radnice: "V tuto chvíli to nehrozí, že bychom propouštěli a já se snažím, aby jsme ty mzdové náklady a to všechno utáhli, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail