Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově pomáhá s žádostmi o příspěvek na bydlení, lidé se nemají stydět ji oslovit

  • Havířov,

Nebojte se a hlavně se nestyďte. To vzkazuje havířovská radnice lidem, kteří se dostanou do tíživé situace a potřebují vyřídit příspěvek na bydlení. Na odboru sociálních věcí jsou pracovnice připravené lidem poradit se všemi dotazy.

Havířov patří mezi města, kde žije velké procento seniorů. A právě oni se mohou kvůli inflaci a vysokým cenám za energie dostat do problémů. V takovém případě mají nárok na příspěvek na bydlení. Přesto, že úřad práce má na svých stránkách i instruktážní video, jak formuláře vyplnit, mnozí senioři to sami nezvládnou.

anketa: “Jsou složité, jsou. Oni tam chtějí takové věci, až člověk zírá, co tam vlastně chtějí. Připadám si jako žebrák. Člověk dělá celý život a nakonec musí někam na podporu, je to ostuda.”
anketa: “Asi bychom šli na výbor, asi bychom chtěli, ať nám to ukážou, poradí.”

Magistrát nabádá, aby lidé neváhali se na úředníky obrátit.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Opravdu už jsou odkázaní jen na důchody. Pokud se někdo dostane do této situace nově, pak je asi pro toho člověka méně frustrující, když se přijde poradit tady s kolegyní z odboru sociálních věcí, než když jde přímo na úřad práce. Lidé by se neměli bát, neměli by se hlavně stydět, protože ty dávky jsou určeny pro to, aby mohli žít důstojnějším životem.”

Pokud senioři projeví zájem o informace, jaké mají možnosti, může magistrát zprostředkovat schůzku se sociálním pracovníkem i v klubech seniorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail