Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola Radniční v Havířově vyhrála soutěž ve sběru starých mobilů

  • Havířov,

Moravskoslezský kraj se společností ASEKOL uspořádali ekologickou soutěž pro vybrané mateřské školy v kraji. Děti měly za úkol nasbírat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů. Absolutním vítězem se stala MŠ Radniční z Havířova.

Přesně 858 starých mobilních telefonů se podařilo shromáždit v MŠ Radniční a jejím odloučeném pracovišti na ulici Resslova v Havířově v rámci soutěže nazvané Přines mobil do školky, kterou vyhlásil kraj společně se společností ASEKOL. Smyslem projektu bylo edukovat ty nejmenší, že elektrospotřebiče nepatří do komunálního odpadu.

Marie Blažová, učitelka MŠ Resslova Havířov: “Bavili jsme se o tom, že třídíme odpad a v rámci tohoto jsme je informovali, proč vlastně ty mobily sbíráme, že je nevyhazujeme, že v mobilu je plno kovu, který můžeme využít i jinak. Takže děti se poučily a už ví, že nehodit do koše, nebo jen tak do popelnice, že máme i červené popelnice, kde mohou přístroje házet. Děti to velice bavilo, protože vždy, jak paní ředitelka přišla mezi nás, hned se ptala. Kolik máte děti mobilů? Kolik jsme jich nasbírali? A bude velká odměna. Na toto děti slyší velice a povzbuzovali jsme je.”
Irena Burová, učitelka MŠ Radniční Havířov: “Vůbec jsme netušili, že tuto soutěž vyhrajeme, ale protože máme skvělé rodiče, ale i skvělý pedagogický a provozní tým, tak jsme sbírali úplně všichni. Vlastně jsme byli velice překvapeni, protože, když firma ASEKOL udělala nějaký průměr, tak jsme dosáhli průměr na jednoho žáka 5,06 mobilů. Bylo to úžasné.”
anketa: “Mobily se sbírají, protože se recyklují. To znamená, že se nevyhazují, ale dávají se do takového koše, kde se odvezou a vytvoří se z nich něco jiného.”
anketa: “Já jsem si ho sám vzal, už jsem ho nechtěl nikdy vidět. Měl všude praskliny, tak jsme ho už nechtěl. Mobily se nosí, protože pak se z něho může vytvořit nový telefon.”
anketa: “Já jsem donesl jeden mobil a dala mi ho mamka.”
anketa: “Vyhráli jsme dort a skákací hrad. Je to fajn.”
anketa: “Já jsem donesla telefon. Byl starý a vzala jsem ho od babičky.”
anketa: “Děti nosily do školky staré i nové mobily.”
anketa: “Bavilo nás nosit mobily. Zkoušeli jsme si na nich mačkat tlačítka.”Do projektu se zapojilo dest mateřských škol z celého kraje. Celkem se podařilo nasbírat 2006 starých přístrojů. Vítěznou mateřinku kromě dortů čeká ještě v létě na zahradě velká akce. Organizátoři jim připraví dětský den s nafukovací atrakcí a soutěžemi s environmentální tématikou.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail