Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Havířově se zapojila do projektu S knížkou do života, rodiče to vítají

  • Havířov,

Projekt Bookstart je stále více oblíbený mezi knihovnami. Rodiče už při vítání občánků dostanou sadu s dětskými knihami a pozvánkou na společná setkání. Velký ohlas má projekt také v Havířově.

Knihovnu v Havířově na jedno dopoledne zaplnili rodiče s úplně malými dětmi. A to v rámci mezinárodního projektu Bookstart, aneb S knížkou do života. Smyslem je, aby se děti s knihovnou seznamovaly už od útlého dětství. Během setkání probíhá společné čtení, zpívání, děti se učí pohybové aktivity.

První oslovení probíhá už při vítání občánků, kdy rodiče dostanou balíček, který obsahuje pohádkové knížky, leporela a také pozvánku do knihovny.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Není to jen o tomto projektu, ale i o kamarádství, přátelství a já si myslím, že je to fanj. Tento projekt pokračuje do šesti let věku a pak, když přijdou do školy, tak u ví, co to je knihovna a už je to tady přitáhne zase znovu ve školním prostředí."
anketa: “Já mám tedy doma šestileté dítě a máme v plánu také chodit do knihovny a jsem ráda, že s tím malým prckem jsem to stihla dříve, než s tím starším.”

Budete se snažit vést malou postupně k četbě, ke knížkám?

anketa: “Ráda bych. Určitě se o to pokusím a doufám, že jí to zůstane. Máme doma několik knížek a zatím je ve věku, kdy je spíše ničí. Snad se to zlomí a pak bude vztah kladný.”

Společná setkání jsou vždy tematicky jinak zaměřená a v knihovně se konají jednou měsíčně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy