Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově rozdělovali dotace, hlasovali i o odvolání primátora

  • Havířov,

Na pondělním zasedání zastupitelstva v Havířově se rozdělovaly dotace. S nižší částkou musí počítat prozatím některé kluby. V interpelacích pak zazněl návrh na odvolání primátora, kvůli energetickému podniku ENVEZ. Vedení radnice si za projektem stojí.

Více než třicet milionů korun rozdělí radnice v Havířově do oblasti sportu. Hokejisté, fotbalisté, florbalové kluby a basketbalový klub ale musí počítat prozatím s nižší částkou o zhruba 30 procent.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Jelikož hrozí jejich sestup do nižších soutěží, považujeme za vhodné, aby po skončení soutěže přišly kluby představit další vizi fungování a s ohledem na to, jaké soutěže budou přihlašovat do další sezony, si mohou podat žádost do dalšího kola."

Debata se vedla i o společném podniku společnosti ČEZ a města. Jedna z opozičních zastupitelek navrhla usnesení na odvolání primátora, které však neprošlo.

Daria Škutová (SPD), zastupitelka: "Jeden z důvodů, proč jsem navrhla odvolání primátora Havířova pana Bělici, je z důvodu změny dodávek tepla v Havířově, kdy v rámci toho vznikla společnost ENVEZ. Co mě vadí na způsobu vytápění, je to, že se opírá zejména o plyn."

Vedení radnice si za projektem stojí."

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Ten projekt je velmi dobrý. Organizujeme exkurzi do statutárního města Prostějova, kde podobný projekt funguje, kde jsou reálně napájeny stovky bytů tímto způsobem. Budeme mít možnost se podívat na fotovoltaickou elektrárnu, která řeší vytápění sportovní haly a to jsou přesně ta chytrá řešení, která my do budoucna potřebujeme pro naše město." 

Exkurze do Prostějova se uskuteční 7. března a mohou se jí zúčastnit všichni zastupitelé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy