Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téměř stoletý muž vstoupil v Havířově před auto, které ho těžce zranilo

  • Havířov,

Zraněním staršího muže skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek odpoledne v Havířově. Chodec vstoupil do vozovky v místě, kde není vyznačený přechod, ale je tam oficiální místo pro přecházení s vydlážděným středovým ostrůvkem, kde lidé silnici běžně překonávají.

Nehoda byla ohlášena po 16. hodině v místě, kde auta vyjíždějí z podjezdu pod železniční tratí ve směru na Šumbark. 70letá řidička Škody Fabia nestačila včas zareagovat na počínání 97letého muže, který vstoupil z chodníku do vozovky. Při střetu muž utrpěl zlomeniny rukou a s podezřením na další zranění byl převezen záchrannou službou do nemocnice. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient s poraněním horních končetin byl při vědomí. Posádka záchranné služby jej ošetřila a transportovala na urgentní příjem havířovské nemocnice."

Otázkou zůstává míra zavinění u chodce i řidičky. Chodec sice vstoupil do vozovky mimo přechod, ale v místě, kde je k tomu určený prostor. Nejdříve musel překonat vyhrazený pruh pro autobusy a řidička tak měla určitý čas, aby ho viděla a mohla na jeho počínání reagovat. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Špatný odhad mohl být příčinou střetu muže s osobním vozidlem. Je možné, že řidička neadekvátně zareagovala na chodce na komunikaci. I přes domněnky komisař služby kriminální policie všechny okolnosti, nehodový děj, příčiny a zavinění důkladně prověří. K řádnému objasnění zavinění dopravní nehody komisař uvítá další svědectví. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví. Na komunikaci v místě za mostem krátce před půl pátou odpolední řidička (70) osobního vozidla Škoda Fabia srazila 97letého muže. Podle prvotních zjištění, žena jela ve směru k supermarketu, v levém jízdním pruhu. Senior komunikaci přecházel z jejího pohledu zprava doleva a před střetem stál uprostřed silnice. Řidička se podrobila dechové zkoušce, která byla negativní."

Ve stejném místě se před časem stala nehoda, kdy v opačném směru mladý řidič nezvládl řízení a narazil do betonové patky sloupu. 

Nahlásit chybu


K tématu
ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail