Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ocenění havířovských učitelů a talentovaných žáků za rok 2021

  • Havířov,

V kině Centrum v Havířově se konal slavnostní Den učitelů, v rámci kterého byli ocenění také i žáci základních a středních škol za skvělou reprezentaci města.

Loňský rok nebyl pro pedagogy, ale ani žáky a studenty, jednoduchý. O to více cítí město povinnost všem poděkovat a v kině Centrum pro ně připravilo slavnostní ocenění v rámci Dne učitelů. Slavnostní podvečer zahájili 4Tenoři s písní To je ta chvíle.

Jako první všem v sále poděkoval primátor města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Myslím si, že mohu říct za celé vedení města, že vzdělání a investice do školství a infrastruktury školství je pro nás nesmírně důležitá věc. Dámy a pánové, já vám všem moc děkuji za to, že vzděláváte a připravujete budoucí generaci, protože učitelské povolání není jen zaměstnání, je to poslání.”

Po úvodním slovu následovalo ocenění žáků základních a středních škol. Konkrétně si ceny odnesli Bryan Holub žák 6. ročníku ze ZŠ Školní, Robert Gemrot student 8. ročníku Gymnázia Havířov-Město, Jana Šimsová a Lucie Židková rovněž studentky tohoto gymnázia a Nikol Pomahačová žákyně 7. ročníku výtvarného oboru ze ZUŠ Bohuslava Martinů.

Ocenění v kategorii Pedagogický pracovník školy a školského zařízení si v letošním roce převzalo 16 kantorů.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já jsem ráda, že se setkáváme v termínu, na který jsme vždy všichni zvyklí, a to v rámci výročí Jana Amose Komenského. Teď poslední dva roky tomu bylo jinak. Jsem ráda, že jsme ocenili všech 16 navrhovaných pedagogů a pak i úspěšných žáků, protože i když v zásadách bylo řečeno, že oceníme deset za rok, tak jsem ráda, že jsme se rozhodli takto za město, že oceníme všech 16, protože nejen těch 16 si to zaslouží, ale zaslouží si poděkování i všichni ostatní pedagogové, učitelé a učitelky, protože ta doba covidová nebyla jednoduchá. Museli si zvyknout na úplně jiný typ výuky, než na jaký byli zvyklí. Museli zvládnou tu distanční výuku. Ne vždy to bylo jednoduché s těmi dětmi. Ze začátku ano, ale později už to otravovalo. Takže já jsem ráda, že to naši kantoři zvládají, mají nadhled, energii, že mají smysl pro humor a já děkuji ne jen jim, ale všem našim havířovským učitelům, učitelkám, ať si užijí dnešní podvečer a ať jim to vydrží do té doby, než přijdou prázdniny.”

Všechny oceněné pedagogy vám budeme jednotlivě představovat v následujících dílech Havířovského expresu.

Nahlásit chybu


K tématu
Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail