Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velké investiční akce v Havířově pokračují podle plánu

  • Havířov,

Magistrát v Havířově bedlivě sleduje, jak pokračují práce na výstavbě nového sportovního areálu na vlakovém nádraží. Prozatím to vypadá, že k otevření dojde v září. Rychlým tempem se posouvá i rekonstrukce bývalých jeslí.

Budoucí sportovní areál v bývalé výpravní hale dostal od dětí příznačný název Fénix. Z kontrolních dnů na stavbě má město radost, protože zrození jde podle plánu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Zhruba 80% hrubých prací už je hotovo a jak můžete vidět kolem, tak příprava pro horolezeckou stěnu, příprava pro bowling už jsou osazeny. Dále se instaluje vzduchotechnika, příprava podlah, obkladů, dlažeb. Tyto věci už jsou prakticky hotové. Za chvíli se začnou osazovat zařizovací předměty. Jsme teď někde ve třech čtvrtinách této stavby. Investice je kolem 55 milionů do této stavby. Jsou tady technologicky náročné věci, takže jsem rád, že se nám daří v těch stavbách postupovat podle časového harmonogramu, protože v průběhu jsme řešili spoustu problémů a zdárně se nám je podařilo odstranit.”

Sportovně kulturní areál by měl být otevřen v září.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já tomu pořád pevně věřím. Ty práce vypadají, že se posunují podle plánu. Zatím jde vidět, že od toho, kdy jsme tady byli naposled, se urazil obrovský kus cesty a já si myslím, že v září bude hala předána veřejnosti k užívání. Mne hlavně těší, že se podařilo celý ten prostor vyřešit a že jsme našli jednak odvahu a podporu k tomu zajistit finanční prostředky, že jsme se pustili do projektu, který tady třicet let nikdo neotevřel a že se blížíme jeho finálnímu předání obyvatelům do užívání a z toho mám obrovskou radost. My bychom stejně nějakou městkou halu tohoto formátu stavět potřebovali, protože něco takového nám tady dlouhodobě chybělo.”

Městu v sociální oblasti chybí i další vhodné prostory pro lidi s mentálním postižením. Proto v současné době probíhá i druhá velká stavba a tou je přestavba bývalých jeslí na stacionář organizace Santé. I ta by měla být dokončena na konci léta.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Už tam jsou osazena okna, ve spodní místnosti došlo k prohloubení celého spodního patra, kde bude aktivizační místnost, kde bude cvičná kuchyň. Využijeme komplexně celou budovu. V tom prvním nadzemním podlaží bude i část knihovny.”

V letošním roce by měla být zahájena ještě jedna velká investiční akce a tou je přestavba budovy na ulici Kubelíkova na služebnu městské policie. Na tuto akci bude nyní probíhat soutěž na zhotovitele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy