Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadšenci fotografií mohou až do konce dubna shlédnout v Havířově výstavu REGIONFOTO 2022

  • Havířov,

V Havířově začala největší výstava fotoklubů REGIONFOTO 2022. Lidé budou moci až do 29. dubna shlédnout téměř tři sta fotografií různých žánrů. Fotokluby věří, že právě výstava může přilákat nové mladé členy.

Výstava fotoklubů REGIONFOTO je projekt, který nemá svou velikostí a pestrostí v České republice obdoby. Do devátého ročníku se zapojilo jedenáct regionálních klubů a dva z Polska. Ve Výstavní síni Viléma Wünscheho KD L. Janáčka bylo nainstalováno rekordních 282 fotografií.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklub Havířov: "Svědčí to o trvalém zájmu fotoklubů se této akce účastnit. Už je to 17letá tradice, takže pro ty fotokluby to není nic nového a už ty minulé ročníky byly úspěšné a ukázaly, že tento projekt má smysl a má smysl tyto společné výstavy pořádat. Nemusíme nikoho dlouho přemlouvat. Opravdu, jakmile se vypíše termín a oslovíme ty kluby, tak je jasné, že bude opět plná výstavní síň a ten zájem veřejnosti je příjemný a je to i odměna pro ty autory, že o fotografii je pořád ještě zájem.”

Skvělou atmosféru si užívali všichni vystavovatelé i návštěvníci.

Roman Dzik, člen fotoklubu Havířov: “Začínali jsme u šesti fotoklubu, dneska je nás třináct. Jde vidět, že zájem je. Že kapacita této nádherné výstavní síně je už malá, je také bonus, že už se všichni nevejdou, kteří kdysi taky vystavovali. Samozřejmě i ta kvalita fotografií roste. Techniky se vylepšují, lidé se tomu více věnují. Není to jen cvakání fotografií. Je to cílené upravování fotek a potom na tu výstavu každý přinese to, co si myslí, že je nejlepší.”

Alena Cmielová, členka fotoklubu Fotopozitiv Frýdek-Místek: “Mne to překvapilo, je to úplně úžasné letos. Já jsem tady byla před dvěma lety, ještě před koronou. Bylo méně lidí a bylo to takové více komornější pro nás. My jsme se tady prezentovali všichni, my jsme tady začínali, teď jsme tady podruhé. Líbí se mi, že lidé teď dychtí po kultuře a že už se to zase otevírá pro veřejnost.”

Všechny fotokluby trápí jedna věc, a tou je nedostatek mladých členů. Právě i díky výstavě REGIONFOTO 2022 fotokluby věří, že si do Výstavní síně Viléma Wünscheho najde během dubna co nejvíce návštěvníků a to i těch mladších, které fotografie osloví a třeba si najdou cestu do některého z fotoklubů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail