Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do havířovských škol chodí stále více ukrajinských dětí, radnice pro ně chystá zápis do prvních tříd

  • Havířov,

Do havířovských základních škol už chodí více než 160 ukrajinských dětí. Kapacita je podle náměstkyně pro školství dostatečná. Město chystá samostatný termín pro zápisy do prvních tříd.

Kapacita volných míst na školách je prozatím dostatečná na to, aby mohly do výuky nastoupit všechny ukrajinské děti. Prozatím jich do lavic usedlo 167.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Máme volná místa. Vypadá to, že jich je hodně. Je to kolem tisícovky volných míst ve školách, ale záleží na tom, v jakém ročníku ta obsazenost je. Třeba se stane, že zrovna dítě, které věkem spadá do třeba šesté třídy, tak tam je naplněný stav a ředitel nemůže uhnout. Takže pak může využít jinou školu, kde kapacity jsou. S těmi školami si myslím, že není problém. Uvidíme, jak to bude s prvními třídami, až bude zápis hotov, protože v květnu 4. a 5. máme zápis do školek. Zápis do škol už proběhl a teď bude v mimořádném termínu zápis do školek i do škol právě pro děti cizinců, tedy i pro ukrajinské děti.”

Zápis do prvních tříd se bude konat 7. a 8. června. Informace rodiče naleznou na webových stránkách města, či v Radničních listech. Město také letáky v ukrajinském jazyce rozveze do všech ubytovacích zařízení. Zápis do mateřinek proběhne 6. a 7. června.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Máme pro ukrajinské děti vytipovanou, nebo vyčleněnou jednu třídu školky v MŠ Přímá u autobusového nádraží, kde máme v současné době pět dětí v jedné skupině. Mají svou vlastní třídu a uvidíme, jak to bude s tím zápisem vypadat. Děti by se mohly směřovat na tuto školku, aby byly spolu v kolektivu a potom postupně se začleňovat. Pokud by to nestačilo, tak v září otevřeme ještě třídu na MŠ Mládí, kde máme také volnou celou jednu třídu připravenou pro tyto děti a uvidíme, jaký bude zájem a jak se to naplní.”

Ukrajinské rodiny už byly také pomocí letáků informovány o možnostech pro volnočasové aktivity. Širokou nabídku poskytuje Středisko volného času Asterix, ale také městská knihovna, či Správa sportovních a rekreačních zařízení.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail