Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investuje do modernizace kontejnerových stání

  • Havířov,

Radnice v Havířově investuje do projektu modernizace kontejnerových stání. V letošním roce by jich mělo být instalováno na tři desítky. Výhodou bude oplocení i aretační systém, který kontejnery stabilizuje na místě.

Na místě, kde stále ještě do nedávna bývalá škola Mánesova, už je parkoviště. Je to také místo, kde město prostřednictvím Technických služeb nainstalovalo první nový kontejnerový systém.

Václav Zyder, náměstek ředitele TSH: "Povrch je udělaný ze vsakovací dlažby, tudíž není znemožněna schopnost půdy vsakovat vodu. Zároveň toto stanoviště bude vybaveno oplocením se speciálním aretačním systémem, který zabezpečí, že všechny ty nádoby budou mít své místo, na kterém budou stát. Nebudou navzájem do sebe narážet, víka se nebudou zachytávat o oplocení, nebudou mít důvod vyjíždět. Budou pěkně ustaveny na svém místě a i naší obsluze, která vyváží tyto nádoby, se jim bude dobře manipulovat při tom vývozu.”

Na oplocení kontejnerových stání budou použity tři materiály. Dřevo, kov a recyklát.

Václav Zyder, náměstek ředitele TSH: "Jeden typ, za který jsme rádi, protože nám dává smysl v rámci cirkulární ekonomiky, je to takové plastové oplocení. Je tam využit recyklát z odpadních plastů a textilů, které by jinak nenašly uplatnění. Tím je celý ten cyklus uzavřen, protože to, co lidé vyhodili do těch nádob, se vrátilo tím, že se z toho udělalo to oplocení.”

Obměna stanovišť bude postupná.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Je to dlouhodobý projekt a rádi bychom do budoucna všechna kontejnerová stanoviště řešili tímto způsobem. Samozřejmě to se nedá udělat za rok. Takže v tomto roce připravujeme projekt 35 kontejnerových stanovišť a rádi bychom je také v tomto roce zrealizovali, je to v běhu a v dalších letech budeme pokračovat. Tady je vidět právě na tom kontejnerovém stanovišti, že ten systém, který je připravený, pomůže tomu, aby jednotlivé kontejnery byly stabilizovány, nelítaly všude kolem, abychom omezili nepořádek, který kolem kontejnerových stanovišť vzniká a i návazné problémy, které jsou s tím nepořádkem spojeny.”
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail