Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov si bere 300 milionový úvěr na vybudování síťové infrastruktury na školách

  • Havířov,

300 milionů korun chce havířovská radnice během čtyř let investovat do nové síťové infrastruktury ve školských zařízeních. Projekt bude financovat z úvěru. To se ale nelíbilo některým zastupitelům, kteří pro úvěr nezvedli ruku.

Radnice v Havířově každý rok investuje do modernizace škol. Vyměnila se okna, zateplovaly se fasády. Elektrorozvody a datové sítě jsou ale ve špatném stavu. Proto chce město během čtyř let do této infrastruktury investovat 300 milionů korun. Projekt pokryje úvěr. S jeho přijetím ale někteří zastupitelé nesouhlasili.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “Město je na tom dnes velice finančně dobře, že má dostatečné finanční rezervy a mohlo by tyto investice zaplatit z vlastních prostředků. Vývoj úrokových sazeb je dneska opravdu velice nejistý a ten úvěr se může významně prodražit do budoucna.”

Vedení radnice je opačného názoru.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířov: “My jsme dlouho hledali cesty financování, protože, jak tady dneska zaznělo, my počítáme, že každý rok tam půjde 75 milionů korun. My si nemůžeme dovolit utlumit veškeré investiční akce. Vyšla zpráva, nezávislá studie o našich financích, ty jsou ve skvělém stavu a v dnešní době, kdy letí úroky nahoru, je prostě výhodné pro město si na to půjčit."

Město chce do infrastruktury investovat i z důvodu kybernetické bezpečnosti.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail