Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové parkoviště na ulici Mánesova v Havířově je dokončeno, řidiči mají k dispozici 80 míst

  • Havířov,

Zaparkovat u sportovní haly Žákovské a celkově v dané lokalitě byl letitý problém. Nyní už mohou lidé využívat nové parkoviště na ulici Mánesova. Až se na prostranství také postaví druhá ledová plocha, vznikne u sportovní haly ještě jedno parkoviště.

Tyto záběry už jsou nenávratně minulostí. Z prostranství zmizela bývalá základní škola a nyní je zde obrovská plocha, na jejíž části vzniklo dlouho potřebné parkoviště s osmdesáti místy.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Jsme rádi, že se nám podařilo postavit další parkoviště na ulici Mánesova. Tady na tomto parkovišti je jedno specifikum, jsou tady parkovací místa pro motocykly. Jsou čtyři a je to taková novinka v Havířově a věříme, že budou využívány. Dispozičně i z hlediska zeleně nám tady tato místa pasovala a co se týče napojení tohoto parkoviště, tak samozřejmě z hlavní ulice z Mánesovy, ale také zezadu z Josefa Hory. To znamená, že toto parkoviště je průjezdné a věřím, že i díky tomu nebude docházet k nějakým problémům s nájezdem a parkováním.”

Výstavba parkoviště stála zhruba 14 milionů korun a o realizaci se postaraly Technické služby.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme i na zastupitelstvu čelili otázkám, co s tímto prostorem bude. Ten prostor byl dlouhodobě problematický. Byla tady stará budova bývalé zvláštní školy. Celý ten prostor, jak je dneska vidět, už je revitalizovaný, ta budova tu není. Soukromý investor, který má v plánu tady postavit druhou ledovou plochu ve spolupráci s městem, tak již tuto budovu odstranil. Což je také fajn pro tuto lokalitu. Mimochodem tady by mělo vzniknout ještě jedno parkoviště pro tu sportovní halu, takže celý ten komfort parkování by se měl zlepšit i s ohledem na současný stav, kdy je tady velká sportovní hala Žákovská, která je hojně využívaná pro sport. Ty požadavky na tento sport vyžití ve městě máme, vychází z našich koncepčních materiálů. Snažíme se ta parkoviště vhodně umísťovat do těch jednotlivých lokalit, protože ne každá plocha je vhodná k tomu, aby se postavilo parkoviště a ne každá plocha taky je určena proto, aby tam v budoucnu bylo parkoviště, protože nemá smysl mít jen betonové město. Takže buďme rádi, že máme město zelené. My chceme, v případě, že dostaneme od voličů důvěru, v tomto tempu výstavby parkovišť pokračovat i v dalším volebním období, máme další projekty připravené. Doufám, že budeme schopni je opět ufinancovat a ve spolupráci s TSH komfort neustále zlepšovat.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail