Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští studenti uspořádali druhý ročník Majálesu, tentokrát ve stylu retro

  • Havířov,

Páteční den patřil havířovským studentům. Oslav příchodu máje a krás studentského života se zúčastnilo všech osm středních škol. Nechyběla volba královny a krále Majálesu a bohatý program až do večerních hodin.

V pátek studenti havířovských středních škol oslavili svůj svátek. Majáles vyvrcholil na náměstí Republiky. Tradici vzkřísilo Gymnázium Komenského v roce 2019. Nyní studenti uspořádali druhý ročník, tentokrát ve stylu retro.

Petr Šimek, ředitel Gymnázia Komenského: “Oni jsou velmi mladí, kreativní, mají spoustu neotřelých nápadů, tak v tom to má to kouzlo, protože oni přijdou na spoustu věcí, na které dospělí nepřijdou. A tímto způsobem bychom chtěli, aby se ta tradice přenášela dál. Je tady plno škol středních v Havířově. Je tady osm středních škol, jedna vysoká. Mohlo by to mít své místo.”

Během odpoledne nemohla chybět ani soutěž o volbu krále a královny Majálesu, kteří byli dekorováni a následně proběhla korunovační jízda v kočáru ulicemi Havířova. O hudební produkci až do večerních hodin se postaraly studentské skupiny.

Daniel Vrba, kapela Světlo: "Pro nás to je takový velký návrat domů, protože jsme se rozprchli po celé republice, ale začínali jsme všichni tady v Havířově. Jsme rádi, že si tady zahrajeme a doufáme, že to bude fajn. Jsme rádi, že to tady je a že ta iniciativa je právě na tom spodním lepším gymplu.”
anketa: “Já jsem tady přišel, stojím tady a najednou se dívám a říkám si, to je takový normální hoch a najednou vidím podobu. Já jsem měl totiž spolužáka na základní škole. Byl to můj nejlepší kamarád. Potom jsem odešel a už jsem se s ním nikdy neviděl. A on přišel a já ho v něm vidím a to je on. Teď se vidíme po tolika letech."
anketa: “Připravili jsme se tak, že jsme si oblékli nějaké věci v retro stylu a přišli jsme si to tady užít a kouknout se na nějaké akce a kapely.”
anketa: “Na dnešní den se moc těším a těším se na všechny kapely a zároveň jsem v očekávání, co nám dnešní den přinese. Podle mne je to super, že se to zase obnoví.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Mně se to líbí, protože před dvěma lety byl tady Majáles poprvé po dlouhé době a já sama jako studentka gymnázia jsem toto nezažila. Je to super, oni se tady potkají ze všech škol, ať už z gymnázií, středních škol, průmyslovek, učilišť a já si myslím, že si to tady krásně užijí. Já jsem měla přání, aby si zítra pamatovali to, co dělají dneska.”

Gymnázium Komenského předalo štafetu pořádání Majálesu další škole - Gymnáziu Studentská.

Nahlásit chybu


K tématu
ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail